07 / Серпень, 2018
Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено нові підходи до організації закупівельної діяльності, які направлені на разбудову сучасної, професійної та ефективної системи публічних закупівель. Одним із таких підходів є проведення публічних закупівель через створення централізованих закупівельних організацій.
Відповідно до пункту 36 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» централізовані закупівельні організації - юридичні особи, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників. Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій повинні встановлюватися Кабінетом Міністрів України. Станом на сьогодні, так і не прийнято зазначеної постанови.
Проте, 01.08.2018 року Міністерство економічного розвитку та торгівлі України оприлюднило на своєму офіційному сайті проект постанови Кабінету Міністрів України «Про Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій».
З текстом документа можна ознайомитися тут/sites/default/files/sectors/u-139/czo.docx.
Функціонування централізованих закупівельних організацій є важливим чинником скорочення обсягу бюджетних коштів при здійсненні закупівель товарів та послуг бюджетними установами, економії часу на підготовку процедури закупівель. В умовах, коли міські, селищні, сільські ради потребують фахової допомоги для проведення процедури закупівель, прискорення прийняття зазначеної постанови є вкрай важливим кроком на шляху до забезпечення якісної системи публічних закупівель в територіальних громадах.
Тому, враховуючи важливість прискорення прийняття зазначеної постанови, Асоціація міст України звертається до органів місцевого самоврядування із проханням надіслати АМУ на електронну адресу d.serebryanska@auc.org.ua зауваження та пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій».  
Отриману інформацію експерти АМУ узагальнять та направлять до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
 Контактна особа в Асоціації міст України – Серебрянська Діна Миколаївна, експерт з місцевого економічного розвитку, телефон 044 486 28 41.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)