18 / Січень, 2017

      Учителі не мають займатися «всеобучем», але повинні надавати фахові консультації батькам щодо виховання та навчання дітей. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Чернігівщини.

      «Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: «зробіть з ним щось». Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації», – відзначила Лілія Гриневич.

      Вона додала, що для такої роботи сьогодні готові не всі вчителі, оскільки вони не мають відповідної кваліфікації, а психологічна служба в школах розвинена ще недостатньо потужно. Але до цього потрібно прагнути, саме з таких речей починається педагогіка партнерства та відповідальність кожного – учня, вчителя, батьків – за гідний рівень освіти школяра. Однак, щоб спонукати вчителів здобувати нові знання, потрібно створити необхідні умови.

       Міністр також наголосила, що вчителі не мають ходити по будинках та шукати дітей, не охоплених навчанням, оскільки це завдання соціальних служб.

Джерело: http://osvita.ua/school/53946/

Для довідки: Міністерство освіти і науки України доопрацьовує нову редакцію Інструкції з обліку дітей шкільного віку, згідно з якою вчителі не будуть довантажені функцією виявленням дітей, які не навчаються.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)