11 / Вересень, 2020
У серпні 2020 року Асоціація міст України звернулася до Мінсоцполітики з пропозицією встановити на період карантину призначення житлової субсидії без проведення обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства на всій території України або на території регіонів, у яких встановлено “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення, на думку АМУ, збереже життя та здоров’я не тільки фахівців громад, які здійснюють обстеження, але й сімей отримувачів субсидій (детальніше про звернення АМУ).
У відповідь Мінсоцполітики зазначило, що відповідно до постанови №247, у травні 2020 року призначення житлових субсидій на наступний період домогосподарствам, яким таке призначення проводилося після подання нових заяви і декларації за рішенням комісій на підставі акта обстеження умов проживання, було здійснено без подання документів на розгляд Комісії, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що могли вплинути на право отримання субсидії. Таким чином, розгляд справ Комісією про призначення житлових субсидій окремим категоріям домогосподарствам наразі буде відбуватися лише у випадку нових звернень, сукупна частка яких по Україні не перевищує щомісяця 1% загальної кількості отримувачів.
Тому, на думку Міністерства, з метою цільового використання бюджетних коштів призначення житлової субсидії на період карантину за рішенням Комісій без проведення обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства є недоцільним (лист Мінсоцполітики)

Нагадаємо, Асоціація міст України у квітні 2020 року зверталася до Мінсоцполітики з пропозицією передбачити призначення житлової субсидії автоматично (без Комісії) та/або без акта обстеження (лист АМУ). У відповідь Міністерство зазначило, що підняті питання не потребують додаткового законодавчого регулювання (лист Мінсоцполітики).
 
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)