30 / Березень, 2020
25 березня Уряд затвердив розпорядження № 341-р «Про виділення коштів для надання одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції, та особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в зазначеній операції». Таким розпорядженням Кабмін виділив Міністерству у справах ветеранів з резервного фонду Держбюджету 35 648,4 тис. грн для надання одноразової грошової допомоги членам сімей 19 осіб, які загинули (померли) під час участі в АТО/ООС, та 23 особам, які стали особами з інвалідністю під час участі в зазначеній операції.
Зазначена допомога виплачується відповідно до Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Постанова № 336).
Згідно Порядку, Мінветеранів перераховує відповідні кошти структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій для подальшого їх спрямування органам соцзахисту райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення.
Рішення про призначення одноразової грошової допомоги приймає Міжвідомча комісія при Мінветеранів. Міжвідомча комісія не пізніше ніж через п’ять робочих днів після прийняття Кабміном рішення про виділення коштів надсилає регіональним органам з питань соціального захисту населення рішення про призначення та виплату одноразової грошової допомоги відповідним особам. Регіональні органи не пізніше ніж через три робочих дні надсилають це рішення місцевим органам соціального захисту населення. Місцеві органи соціального захисту населення не пізніше трьох робочих дні в письмово повідомляють осіб, зазначених у рішенні міжвідомчої комісії, про надходження такого рішення та необхідність звернення за отриманням грошової допомоги.
Одноразова грошова допомога виплачується в сумі:
  • у разі загибелі (смерті) осіб - 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1,6 млн грн);
  • у разі встановлення інвалідності I групи - 400 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (840,8 тис. грн);
  • у разі встановлення інвалідності IІ групи - 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (630,6 тис. грн);
  • у разі встановлення інвалідності ІIІ групи - 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (525,5 тис. грн).
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)