Місцеві бюджети як запорука успішності громади – тема засідання Херсонської регіональної платформи

24 / Жовтень, 2018
24 жовтня в Херсоні відбулося засідання Регіональної платформи з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування, організоване Волинським РВ АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за фінансової підтримки USAID. Тема заходу: «Місцеві бюджети, як запорука успішності громади».
Учасники платформи: міські, селищні та сільські голови, голови ОТГ, представники обласної державної адміністрації та обласної ради, консультанти РВ АМУ. Також у засіданні платформи взяли участь народні депутати України Федір Негой та Олександр Співаковський.
Відкрила захід виконавчий директор РВ АМУ Лариса Оленковська. Вона підкреслила, що регіональна платформа є майданчиком для конструктивного обговорення найпроблемніших питань, які потрібно донести до парламенту через народних депутатів від Херсонщини.
 
 
Представники головних управлінь Держпраці та Державної фіскальної служби розповіли учасникам про особливості наповнення місцевих бюджетів, відповідальність органів державної влади та місцевого самоврядування, та про шляхи легалізації найманої праці на території громад.
Народний депутат України Олександр Співаковський зупинився на законодавчих змінах у галузі освіти, зокрема, особливостях фінансування закладів різних рівнів. Також мова йшла про обрахування зарплат педагогів та формування держзамовлення для вишів. Народний депутат переконаний, що реформи різних галузей мають відбуватися збалансовано, освіта ж була і залишається стратегічною як на державному, так і на місцевому рівні, особливо під час децентралізації.
Народний депутат Федір Негой розповів про ключову роль економічної складової в розвитку громад. Він підкреслив, що в селах є робочі місця, однак вони залишаються вакантними через відтік робочої сили. Тож, зі слів нардепа, ОТГ мають створити умови, аби привабити людей в села.
 
 
Говорячи про зайнятість та про нарощування доходів місцевих бюджетів, Федір Негой висловив критику на адресу відповідних державних структур, які недопрацьовують та недостатньо допомагають громадам в пошуку резервів та контролі за прихованою зайнятістю, незаконним підприємництвом тощо.
Керівники громад аналізували власні ресурси, джерела доходів та розповіли про ризики, які виникають через недосконалість законодавства. Зокрема, про те, що підприємства сплачують податки не за місцем діяльності, а за місцем реєстрації. Схожа ситуація і зі сплатою ПДФО з жителів приміських громад, які працюють у містах, а живуть у селах, – там же вони користуються медичними, соціальними та іншими послугами.
Регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька розповіла про дохідну частину місцевих бюджетів, джерела їх наповнення та законодавчі резерви.
Учасники засідання висловили низку пропозицій до проекту Держбюджету України на 2019 рік до розгляду у другому читанні і запропонували народним депутатам їх підтримати.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)