Миколаївська регіональна платформа була присвячена законодавчим аспектам формування спроможних громад

30 / Березень, 2018
29 березня у місті Вознесенську Миколаївської області відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Стимулювання формування спроможних громад: законодавчі аспекти». Захід організовано у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь міські голови міст-членів Миколаївського РВ АМУ, голови об’єднаних територіальних громад області, депутати міської ради, представники ЗМІ, а також народні депутати України Ігор Бриченко та Тарас Кремінь.
З вітальним словом до учасників звернувся Вознесенський міський голова, заступник Голови Миколаївського РВ АМУ Віталій Луков, який підкреслив, що метою заходу є активізація політичного діалогу між представниками місцевого самоврядування та центральною владою. Міський голова також висловив сподівання, що в ході спілкування з народними депутатами будуть обговорені нагальні проблеми громад та напрацьовані шляхи їх вирішення, зокрема, на законодавчому рівні. «В кожній громаді – безліч проблем. Разом зі снігом зійшли дороги, з’явилося сміття та відходи. Крім нас, справитися з цими проблемами нікому, ми повинні вирішувати всі питання», ‒ з гумором окреслив коло завдань Вознесенський міський голова.
Також В.Луков вказав на необхідність впровадження довгострокового планування розвитку громад, наголосивши на важливості реалізації великих проектів, які дадуть місту чи ОТГ можливість розвиватися на перспективу.
Народний депутат Ігор Бриченко у зверненні до представників органів місцевого самоврядування відзначив: «Працюючи тут, на місцях, ви розумієте, як діє сам механізм. Ви відчуваєте всі ці проблеми на собі. Ми, представники законодавчої гілки влади, повинні працювати для вас і вносити до законодавства ті зміни, яких ви потребуєте».
  
Після цього учасники засідання обговорили питання передачі землі місцевим громадам. І.Бриченко підкреслив, що за два роки роботи профільного парламентського комітету так і не вдалося передати землю у розпорядження громадам. В комітет надходила безліч пропозицій від різних політичних сил, але кожна бачила передачу землі по-своєму. При цьому, як зауважив нардеп, всі намагалися зберегти над землею свою частку контролю: «Чи віддаємо ми землю громаді, чи не віддаємо? Ми повинні почути голос громади. Ми сьогодні на зустрічі почули, що громаді потрібні кошти. Звідки вони візьмуться?! Нам треба прийняти закон про передачу землі громаді». На передостанньому засіданні комітету, повідомив він, було винесено законопроект, який врахував побажання всіх політичних сил. На наступному тижні його буде подано на розгляд Верховної Ради. Народний депутат підкреслив, що ключовим моментом в цьому законі є відсутність втручання місцевих адміністрацій в діяльність органів місцевого самоврядування. Розпорядження землею місцевими громадами – це важливий ресурс, який наддасть їм можливість розвиватися, додав І.Бриченко. (Дивитися відео).
Народний депутат Тарас Кремінь представив учасникам напрацювання парламенту в освітній сфері, починаючи від дошкільної освіти  і закінчуючи навчанням у вищих навчальних закладах. Учасники засідання зауважили, що для розвитку місцевих громад повинна існувати конкуренція між ідеями, а не конкуренція  між політичними партіями. Тоді буде можливість залучати інвестиції до розвитку територій, створювати так звані «вільні економічні зони».
Також Тарас Кремінь розповів про значні зміни у фінансуванні з боку держави таких галузей як фізична культура, спорт, допомога молоді. Він зауважив, що багато новостворених ОТГ не приділяють достатньої уваги цим напрямам. Народний депутат наголосив, що розвиток громад має буди збалансованим: разом із економічними питаннями мають вирішуватися освітні, медичні, питання розвитку фізкультури та спорту. Деякі об’єднанні громади та міські ради, отримавши в минулому році значні кошти на освіту, так і не змогли їх використати, додав Т.Кремінь
В ході засідання було також обговорено наступні законопроекти:
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні;
  • Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної документації»;
  • Про службу в органах місцевого самоврядування;
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури добровільного об'єднання територіальних громад.
  
Під час обговорення представники органів місцевого самоврядування Миколаївщини донесли до народних депутатів України нагальні потреби та проблеми громад. Усі висловлені в ході засідання пропозиції були зафіксовані і будуть передані народним депутатам для їх врахування при розробці нових законодавчих ініціатив та при голосуванні за уже розроблені та внесені для розгляд парламенту законопроекти.
Вознесенський міський голова Віталій Луков подякував народним депутатам за небайдужість до проблем громад та розвитку місцевого врядування в Україні.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)