На Львівській регіональній платформі обговорили важливі для місцевого самоврядування законопроекти (+ВІДЕО)

12 / Вересень, 2017
Сьогодні, 12 вересня, відбулося засідання Львівської регіональної платформи на тему «Обговорення актуальних законопроектів та законів, що стосуються органів місцевого самоврядування». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь міські та селищні голови, керівники об’єднаних територіальних громад, народні депутати Оксана Юринець, Любомир Зубач і Лев Підлісецький, міський голова Львова, голова Львівського регіонального відділення АМУ Андрій Садовий, виконавчий директор Львівського РВ АМУ Василь Абаімов, заступник виконавчого директора Львівського РВ АМУ Леся Депко, радник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Корецький, консультанти Офісу реформ у Львівському РВ АМУ.
Учасники засідання обговорили три важливі законопроекти: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин» та «Про міські агломерації».
Відкриваючи засідання, Андрій Садовий зазначив, що сьогодні постійно змінюється законодавство, зокрема, щодо органів місцевого самоврядування. Він підкреслив, що позиція органів місцевого самоврядування має бути ключовою при прийнятті законів, які їх стосуються. Торкаючись законопроекту про державний контроль над рішеннями органів місцевого самоврядування, міський голова зазначив, що раніше нагляд здійснювала прокуратура. Тепер Мінрегіон розробив законопроект, яким пропонує передати ці функції районним та обласним державним адміністраціям. Причому вони матимуть повноваження навіть більші, ніж мала раніше прокуратура.
Тут міський голова Жидачева Володимир Левко зауважив: РДА чи ЛОДА тепер може не лише подати до суду за якесь рішення ОМС, а й зупинити його на час судового розгляду.
Андрій Садовий зазначив, що у четвер, на сесії Львівської міської ради буде винесено на голосування звернення до народних депутатів з проханням не підтримувати цей законопроект, оскільки він суперечить Конституції і Європейській хартії місцевого самоврядування. Він також закликав міських голів проголосувати за аналогічне звернення на сесіях своїх міських рад, що отримало їхню одностайну підтримку.
 
          
Жваву дискусію викликало обговорення законопроекту щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин. «Законопроект важливий, актуальний, я би навіть сказав – перезрілий. Тому що на сьогодні ми маємо ситуацію: при створеній ОТГ земельними ресурсами за  межами населених пунктів розпоряджаються органи державної і виконавчої влади. Це Держгеокадастр і райдержадміністрації. А роблять вони це не завжди в інтересах місцевого самоврядування. Тому було правильним  рішення розробити окремий законопроект. Але є одне але – цей законопроект стосується виключно об’єднаних територіальних громад. Всі інші міста, села, селища залишаються в межах того ж правового поля, що є сьогодні. І це викликає здивування», – зазначив народний депутат Любомир Зубач. Він нагадав, що законопроектом №4355, прийнятому в першому читанні в квітні 2016 року, таке право надається всім містам, селам, селищам. «Тому, з одного боку, я не можу не підтримувати таку ініціативу, бо для ОТГ це важливо. Але не менша  проблема є в тих громад, які поки що не об’єдналися. Тому мені здається, треба, окрім підтримки цього законопроекту, ставити питання про комплексне вирішення цього питання для всіх  територіальних громад», – наголосив Любомир Зубач.
У свою чергу, міський голова Винник Володимир Квурт підкреслив, що перед тим, як надавати право розпоряджатися землями за межами населених пунктів громадам, треба розробити генплани територій. «Тобто, ми підтримуємо цей законопроект, але з правками та зауваженнями, які б надали можливість кожній громаді розпоряджатись землею, яка знаходиться за межами населених пунктів, як це є у всіх цивілізованих країнах світу. І звертаємся з цим проханням до депутатів всіх фракцій, до голови ВРУ», – резюмував Андрій Садовий.
Народний депутат Любомир Зубач також розповів про законопроект «Про міські агломерації». Він зазначив, що процес формування об’єднаних територіальних громад не враховує інтереси великих міст. Тому, на його думку, необхідно прийняти закон про агломерації, який підтримує Асоціація міст України, Мінрегіон та чимало народних депутатів. Учасники засідання Львівської регіональної платформи одностайно підтримали цей законопроект, оскільки, на їх переконання, без його ухвалення розвиток великих міст буде ускладнений.
Пропозиції учасників, напрацьовані за підсумками засідання Львівської регіональної платформи, будуть направлені народним депутатам України. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)