03 / Травень, 2018
26-27 квітня у Верховній Раді України відбувся дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Житлово-комунальне господарство».
Захід організовано Асоціацією міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України в рамках реалізації проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)». У практикумі взяли участь більше 30 представників органів місцевого самоврядування з різних областей України, які працюють у сфері житлово-комунального господарства.
Зі вступним словом до учасників практикуму звернулися Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко та директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук. О.Мартиненко від імені Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка вручив Подяку головному консультанту Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Михайлу Савруку за активну та постійну участь у практикумах та інших заходах, які проводяться АМУ.
 
В ході навчання, представники Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України ознайомили учасників з законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів. Фахівці Інституту законодавства Верховної Ради України  провели аналіз системи нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування, звернули увагу на особливості їх розробки та прийняття. Окрім того фахівці проаналізували окремі недоліки, які виникають під час прийняття ОМС нормативно-правових актів, та надали практичні рекомендації для уникнення таких ситуацій на майбутнє.
Голова Інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію» Олександр Лашко провів навчальний блок «Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив», під час якого продемонстрував важливість та реальні можливості застосування такого інструменту. У виступі він порівняв вітчизняний та іноземний досвід використання відкритих даних для вирішення нагальних проблем як органами місцевого самоврядування, так і територіальними громадами (завантажити презентацію).
 
У другій половині дня відбувся круглий стіл з питань нормативно-правового забезпечення в галузі ЖКГ  за участі представників Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, Секретаріату Київської міської ради, а також Асоціації міст України. Під час круглого столу, головний спеціаліст
Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Марина Бєльдєй звернула увагу на питання, з якими найчастіше звертаються громадяни до Секретаріату Комітету. По закінченню презентації (завантажити), учасники круглого столу обговорили і інші питання, що виникають у зв’язку з введенням в дію Законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Зокрема, начальник відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Управління житлової плолітики Мінрегіону Роман Радченко ознайомив учасників практикуму з динамікою встановлення приладів комерційного обліку, яка на сьогодні складає близько 2% на місяць. В загальному рівень оснащеності будинків приладами обліку на сьогодні: 80% по теплопостачанню, 20% по холодному водопостачанню, 14% по гарячому водопостачанню.
  
Наприкінці першого дня роботи заходу представники Апарату Верховної Ради України провели ознайомчу екскурсія сесійним будинком парламенту, у ході якої учасники практикуму дізналися багато цікавої інформації про етапи становлення України як незалежної держави та про участь у цьому процесі безпосередньо Парламенту України.
27 квітня учасники відвідали Київський центр енергоефективності. Представник Центру Вадим Литвин розповів про мету його створення та завдання, які виконують спеціалісти центру. В процесі обговорення практичних аспектів діяльності центру виникла жвава дискусія, під час якої як представники Центру, так і учасники практикуму ділилися досвідом реалізації енергоефективних заходів, порівнювали переваги одних технологій та матеріалів над іншими, акцентували увагу на уникненні помилок та прорахунків. Окрім того, фахівці Центру на практиці продемонстрували окремі новітні технології економії енергоресурсів, які впроваджуються або тестуються у них.
Нагадаємо, у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)