На регіональній платформі у Рівному було розглянуто особливості формування бюджетів місцевих рад на 2020 рік

20 / Листопад, 2019
20 листопада у Рівненському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Особливості формування бюджетів місцевих рад на 2020 рік». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь народні депутати України Дмитро Соломчук, Олександр Ковальчук, Олександр Аліксійчук та Віктор М’ялик, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, міські та селищні голови, очільники громад Рівненської області.  До роботи долучилися керівники профільних управлінь Рівненської ОДА , експерти та громадські активісти.
  
Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук  під час відкриття заходу зазначила: «Ми продовжуємо шукати нові точки дотику з новообраними народними депутатами. Сьогодні ви почуєте голос міст та громад. Це - нова сходинка в майбутньому розвитку місцевого самоврядування».
До учасників звернувся голова Рівненської ОДА Віталій Коваль: «Ми маємо знайти прості рішення, які влаштують всіх. Сьогодні не стоїть питання чи правильним було рішення розпочати реформу децентралізації. Головне - ефективно і продуктивно її завершити. Це має бути наш позитивний вклад в історію».
Під час засідання учасники обговорили бюджетні питання, показники 2019 року та плани на наступний рік. Нині на Рівненщині є лише три громади, які не отримують з державного бюджету базові дотації -  Варашська, Клесівська та Крупецька. Тому В.Коваль наголосив -  думайте, як громади будуть заробляти гроші.
Народний депутат Олександр Ковальчук під час свого виступу акцентував на суперечливих питаннях: «У нас серед депутатів була дискусія щодо акцизу – ми розуміємо, що дороги потрібно робити по всій території України, водночас є громади яким важко буде вижити без акцизу. Громади мають розвиватися і вміти залучати кошти на свої території. Дехто каже, що у нас нічого немає, але треба шукати.  Є природні ресурси, їх потрібно навчитися використовувати продуктивно».
   
Під час дискусії міські голови озвучили ряд проблемних питань. Зокрема, про надання статусу об’єднаних громад (для умов приєднання) районним центрам, про відсутність комунікації з фіскальними органами, про земельні питання в контексті оформлення документів. 
Голова Радивилівської громади Микола Карапетян поділився власним досвідом:  «До прикладу – у громаді працює два інспектори праці, однак перевіряти підприємства вони не мають права. У той же час фіскальні органи не надають інформації щодо сплачених податків підприємцями. А це все є надходження у громаду,  і скільки недоотримує громада порахувати важко».
За підсумками роботи платформи було прийнято звернення до народних депутатів від Рівненщини, в якому підняті питання щодо компенсації різниці в тарифах, податкового регулювання (щодо наповнення місцевих бюджетів), підвищення оплати праці педагогічних працівників закладів освіти, позашкільних закладів та спортивних шкіл, врегулювання оплати гарантованих державою пільг, збереження мережі поштових відділень та інші.
Народні обранці ознайомилися з текстом звернення від органів місцевого самоврядування і пообіцяли консолідовано попрацювати з колегами над усіма пропозиціями.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)