17 / Жовтень, 2017
17 жовтня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин розглядалися два альтернативні законопроекти, які передбачають передачу громадам права управління землями за межами населених пунктів:
  •  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад», поданий Кабінетом Міністрів України, (№ 7118 від 18.09.2017)
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин», поданий народними депутатами України Кулінічем О.І., Лунченком В.В., Бакуменком О.Б, Люшняком М.В., на іншими (№7118-1 від 04.10.2017)
Законопроект №7118 передбачає надання повноважень ОТГ щодо розпорядження землями на своїй території, як у межах, так і за межами населених пунктів. Запроваджується термін «територіальна громада». Фінансова спроможність ОТГ збільшиться. ОТГ матимуть можливість отримувати плату за землю. Дивитися інфографіку.
Законопроект 7118-1 пропонує такі положення:
1. Встановити порядок передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.
2. Передати повноваження об’єднаним територіальним громадам з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави).
3. Передати сільським, селищним, міським радам повноваження із затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель за межами населених пунктів.
4. Передбачити порядок встановлення, зміни меж територій територіальних громад, а також порядок внесення відомостей про ці зміни до Державного земельного кадастру.
6. Встановити правовий механізм переведення земель колишньої колективної власності на землі приватної та комунальної власності.
7. Надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель:
- центральному органу, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин;
- виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (у частині контролю за виконанням вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; вжиття відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам).
За підсумками обговорення члени Комітету підтримали законопроект № 7118-1 як  більш  актуальний і такий, що вирішить більше коло питань щодо управління земельними ресурсами громад. Також учасники засіданняґ констатували, що законопроект №7118, підтриманий, буде розглянутий Верховною Радою.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)