Навчальна сесія в рамках річного навчального циклу з розробки стратегій розвитку територіальних громад

05 / Вересень, 2017
5-6 вересня у Львові Асоціація міст України проводить навчальну сесію в рамках річного навчального циклу  з розробки стратегій розвитку територіальних громад. Захід відбувається в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час сесії представники 21 об’єднаної територіальної громади вчитимуться розробляти стратегії розвитку своїх громад. «Ми проводимо навчання за принципом «вчися і роби», що дозволяє відразу після семінару застосувати отримані знання і розробити черговий етап стратегії», зазначив  експерт зі стратегічного планування Василь Кашевський.
Таке навчання проходить у три етапи (перші два – аудиторні, третій – польовий):
1) ознайомлення з теорією стратегічного планування (етапами розробки стратегій, методологією, аналізом стану середовища громади, впливу зовнішніх факторів, прогнозування розвитку громади, формулювання стратегічного бачення розвитку громади, розробка сценаріїв розвитку громади, проведення SWOT-TOWS аналізу, моделювання);
2) проведення практичних занять;
3) виконання домашнього завдання у власній громаді.
Експерти зі стратегічного планування Олександр Волошинський та Ігор Воляник акцентували на важливості підготовки у громаді фахівців з місцевого розвитку, які займатимуться питаннями супроводу процесів стратегування та підготовки розвиткових проектів.
«Ми вже зробили перші кроки зі стратегування. Бачимо як складно активізувати мешканців громади, зібрати статистичну інформацію, якої інколи немає в жодного державного органу. Але ми з оптимізмом дивимося у майбутнє»,  - підкреслив начальник відділу економічного розвитку Клесівської селищної ради (Рівненська область).
Засідання навчальної групи продовжиться завтра. У програмі навчання – практикуми з проведення SWOT-TOWS аналізу та підготовки системи цілей стратегії.
 
         

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)