Нормативно-правове регулювання в будівництві та реконструкції об'єктів соціальної сфери вивчали учасники практикуму в Херсонському РВ АМУ

11 / Жовтень, 2018
11 жовтня у Херсонському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Нові нормативно-правові вимоги до використання бюджетних коштів на проведення робіт з будівництва та реконструкції об'єктів соціальної сфери. Служба єдиного замовника». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У роботі практикуму взяв участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він поспілкувався з головами та фахівцями відповідних підрозділів територіальних громад Херсонщини, які відповідають за фінанси та будівельну сферу, детально розповів про особливості формування державного бюджету на 2019 рік та принципові позиції, які відстоює АМУ в інтересах місцевих бюджетів. Серед ключових моментів­ – напрямки освіти та медицини. Також йшлося про відстояні майже 10 млрд грн, які намагалися покласти на місцеві бюджети з відшкодування пільг. «Ми категорично не підтримали намагання вилучити 15% ПДФО, з чим, звичайно ж, не погодилися б громади. Обговорювалася ще й ідея позбавлення місцевих бюджетів 5% акцизу, що теж абсолютно неприйнятно. Адже 1,9 млрд грн тільки з реалізації тютюнових виробів йде в місцеві скарбниці», - сказав Олександр Слобожан. Також Виконавчий директор АМУ звернув увагу представників громад на те, що важливо докласти максимум зусиль для детінізації реального обороту підакцизних товарів на їх території.
Олександр Слобожан приділив особливу увагу питанням фінансування медицини та освіти, стану забезпечення коштами на виплату зарплат працівникам цих сфер до кінця цього року, а також говорив про заміну в наступному році формули обрахування освітньої субвенції з урахуванням наповнюваності класів та реального контингенту учнів. Під час практикуму мова також йшла про недосконалість розподілу додаткової дотації. Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан відповів на численні запитання учасників. Він наголосив на важливості конструктивного діалогу представників органів місцевого самоврядування, насамперед, об’єднаних територіальних громад, з органами державної влади щодо використання бюджетних коштів на проведення робіт з будівництва та реконструкції об'єктів соціальної сфери. 
Експерти під час практикуму говорили про взаємовідносини з суб’єктами містобудівної діяльності, звертали увагу на ризики під час проектування споруд. Мова йшла й про особливості укладання договорів на надання послуг у будівництві , зокрема, про необхідність застосування їх типових форм, а також на важливості запровадження ризик-менеджменту. На конкретних прикладах розглядалося ціноутворення та визначення кошторисної вартості будівництва об'єктів.
Під час заходу розглядалися ключові аспекти процесів підтвердження кваліфікації персоналу та було акцентовано на ролі висококваліфікованих інженерів-консультантів у будівництві. Цю тему висвітлювали залучені експерти – провідний інженер з технічного нагляду за будівництвом автомобільних доріг, член Гільдії інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури Лариса Литвиненко, директор Українського науково-дослідного центру економіки будівництва «Екобуд», старший науковий співробітник відділу економіки, управління та організації у будівництві ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» Лариса Терещенко та заступник керівника Технічного комітету стандартизації «Енергоефективність будівель і споруд», кандидат технічних наук, дійсний член Академії будівництва України Анатолій Нечепорчук.
В кінці практикуму учасники обмінялися досвідом та подякували Асоціації міст України за організацію заходу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)