Онлайн-практикум Чернігівського РВ АМУ щодо шляхів підвищення інвестиційної привабливості +ВІДЕО

14 / Серпень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
14 серпня у Чернігівському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Шляхи підвищення інвестиційної привабливості. Розробка та реалізація інфраструктурних та інвестиційних проєктів». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Чернігівського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: голови територіальних громад, заступники, керівники структурних підрозділів місцевих рад.
Відкрив роботу практикуму та привітав його учасників виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин.
Модератором онлайн-заходу виступив Володимир Бойко, директор комунального навчального закладу «Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій». Спікери практикуму: Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, Микола Силенко, регіональний консультант з бюджетних питань АМУ.
  
На практикумі обговорювалися основні шляхи, які допоможуть громадам зацікавити інвесторів. Сергій Хоботня детально ознайомив учасників із очікуваннями інвестора від громади. Він порадив зробити swot-аналіз інвестиційного клімату ОТГ, розібрати слабкі та сильні сторони, можливості та ризики громади. Він також розповів, як необхідно розробляти, пропонувати та просувати інвестиційну пропозицію на ринку.
Микола Силенко зазначив, що усі бізнесові ідеї мають відповідати реаліям громади, тому необхідно враховувати параметри населених пунктів: кількість населення, щільність громади, розташування території.
Заступник начальника відділу державних інвестицій Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації Сергій Гоков розказав про особливості залучення державних інвестицій. Зокрема, він зупинився на критеріях розподілу коштів ДФРР. Про особливості залучення міжнародної технічної допомоги розповів модератор практикуму Володимир Бойко.
Під час онлайн-заходу спікери надавали відповіді на питання учасників щодо альтернативних джерел фінансування проєктів та шляхів пошуків інвесторів.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Чернігівського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)