06 / Лютий, 2019

У рамках забезпечення доступності лікарських засобів здійснюється повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму відповідно до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 21 січня 2019 року. Оновлення Реєстру здійснюється МОЗ щороку у січні та липні кожного року передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» та відповідно його оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України оновленого реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби. 1 лютого 2019 року наказом №265 МОЗ затвердило оновлений перелік препаратів програми «Доступні ліки». Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатних препарати.
До оновленого реєстру увійшло 258 препаратів, з яких 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн. Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%. На наступні півроку фармвиробники гарантують 39 млн упаковок препаратів для пацієнтів, 16 млн упаковок пацієнти зможуть отримати безоплатно.
 
Довідково. 
 
Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за понад 32 млн рецептами на суму понад 1,6 млрд грн. Лідерами реалізації програми в 2018 році стали Хмельницька, Полтавська, Рівненська, Львівська та Харківська області.
 
З 1 квітня 2019 року контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів в рамках програми «Доступні ліки» будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо Національна служба здоров’я України. Також у квітні в рамках програми має почати роботу електронний рецепт.
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)