25 / Березень, 2019
На урядовому сайті опубліковано Постанову Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року № 1216 «Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій», якою регламентується механізм визначення Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування новостворених та/або існуючих юридичних осіб як централізованих закупівельних організацій (ЦЗО). Крім того, постановою визначається порядок діяльності ЦЗО та особливості співпраці між ЦЗО та замовниками.
Постанова №1216 передбачає, що органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про визначення централізованих закупівельних організацій в тому випадку, якщо чисельність населення міста перевищує 1 млн. Але є міста, які мають бажання та готові до створення ЦЗО, однак, не зможуть цього зробити через критерій чисельності населення.
Асоціація міст України сподівається, що в разі успішної практики створення ЦЗО у містах-мільйонниках, критерій чисельності населення буде понижено, що надасть можливість більшій кількості оргнів місцевого самоврядування долучитися до цього інструменту. АМУ сприятиме забезпеченню цього права й для громад з меншою кількістю жителів.
Функціонування ЦЗО є важливим фактором скорочення обсягу бюджетних коштів при здійсненні закупівель товарів та послуг бюджетними установами, економії часу на підготовку процедури закупівель. В умовах, коли міські, селищні, сільські ради потребують фахової допомоги для проведення процедури закупівель, прийняття цієї постанови є вкрай важливим кроком на шляху до забезпечення якісної системи публічних закупівель в територіальних громадах.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)