27 / Січень, 2020
Державна служба України з питань геодезії картографії та кадастру спростила алгоритм отримання доступу до відомостей Державного земельного кадастру в режимі читання. (Джерело). У такий спосіб доступ (зокрема і до координат поворотних точок меж земельних ділянок) надається органам державної влади, органам місцевого самоврядування та правоохоронним органам.
До прийняття таких змін, Порядком ведення державного земельного кадастру України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1051 від 17.10.2012 року, визначалось, що Адміністраторам центрів надання адміністративних послуг у порядку, встановленому Законом України “Про адміністративні послуги”, та уповноважені посадові особи виконавчих органів місцевого самоврядування, зобов’язанні були пройти успішно стажування відповідно до Порядку проведення стажування у сфері земельних відносин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2016 р. № 205,  і лише тоді могли надавати відомості з Державного земельного кадастру згідно з повноваженнями, визначеними Законом України “Про Державний земельний кадастр” та зазначеним Порядком, у межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
 
Нагадаємо, що аналітиком з питань земельних відносин та комунального майна Тетяною Медвецькою на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики від 31 жовтня 2019 року були озвучені і запропоновані такі зміни, а саме:
  • спрощення доступу органів місцевого самоврядування до відомостей бази ДЗК та надання повного доступу, в тому числі і для здійснення реєстрації земельних ділянок;
  • скорочення територіальних відділів Держгеокадастру в містах та районах шляхом переведення працюючих кадастрових реєстраторів до складу місцевих рад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)