О.Слобожан: Для абсолютної більшості мерів пріоритетною є допомога людям

15 / Січень, 2021
14 січня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у прямому ефірі телеканалу «Апостроф TV» на тему місцевих бюджетів.
О.Слобожан сказав, що наразі серед 1597 місцевих бюджетів переважна більшість не затверджених бюджетів - у малих містах та у містах, які розташовані на лінії зіткнення. Серед найбільших бюджетів – а саме обласних - не ухвалено два: Волинської та Чернігівської областей.
Виконавчий директор АМУ наголосив, що важливою є проблема чіткого розмежування повноважень між рівнями місцевого самоврядування та між місцевим самоврядуванням і виконавчою владою. Таке розмежування необхідне насамперед для жителів громад, щоб вони розуміли, хто надавач послуги і яка її вартість.
Також О.Слобожан звернув увагу на те, що кожен рік облдержадміністрації повертають в держбюджет від 5 до 10 млрд грн, замість того, щоб спрямувати кошти на потреби громад. Асоціація міст України постійно наголошує на необхідності запровадження формульного механізму розподілу дотації між бюджетами місцевого самоврядування пропорційно до кількості населення.
Під час ефіру окрема увага була приділена питанню тарифів на газ та електроенергію для населення. Так, Виконавчий директор АМУ пояснив, що місцеве самоврядування вимушене за рахунок коштів місцевого бюджету підтримати своє комунальне підприємство і оплатити різницю вартості природного газу.
За прорахунки центральної влади місцеве самоврядування платить податками громадян. Для абсолютної більшості мерів пріоритетною є допомога людям. Тому кошти з розвиткових проектів йдуть на підтримку комунальних підприємств, - наголосив О.Слобожан.
Він підкреслив, що Уряд має змінити своє рішення і повернути пільговий нічний тариф в законний спосіб.
 
Переглянути відео трансляції можна за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)