О.Слобожан: У децентралізованій країні не може бути втручання держави у місцеві податки

24 / Березень, 2020
24 березня на Інтернет ТБ  «InterVizor» вийшло інтерв`ю Виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, присвячене питанням децентралізації та розвитку малих громад. 
На початку інтерв`ю Олександр Слобожан прокоментував Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» і наголосив, що реалізація цього Закону призведе до значних втрат місцевих бюджетів.
Якщо найближчим часом не будуть внесені зміни до Закону 533-IX, місцеве самоврядування не зможе платити заробітну плату бюджетникам, - сказав О.Слобожан
Також він зазначив, що місцеве самоврядування першим відреагувало на виклики, які постали перед країною у зв'язку з загрозою поширення коронавірусу, і почало вишукувати фінансові ресурси для протидії.
Під час інтерв`ю, окрему увагу було приділено питанням реформи з децентралізації, перерозподілену бюджетних надходжень, питанню впровадження інституту префектів.
Я не можу собі уявити країну, яка б втручалася у місцеві податки і збори, говорячи про те, що у нас найуспішніша реформа децентралізації, не чіпаючи при цьому державний бюджет, - сказав О.Слобожан.
Також Олександр Слобожан нагадав, що суть реформи децентралізації полягає не в кількості об`єднаних громад, а саме в послугах, що надаються громадянам України та їх якості, у підвищенні рівня життя людей.
 
Пропонуємо переглянути інтерв` ю Олександра Слобожана.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)