Особливості формування і виконання бюджетів ОТГ та ефективне управління фінансами вивчали на практикумі у Житомирському РВ АМУ

12 / Жовтень, 2017
11 жовтня 2017 року у Житомирському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Особливості формування та виконання бюджетів ОТГ. Ефективне управління фінансовими ресурсами. ПЦМ». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасниками практикуму стали представники 32 територіальних громад Житомирської області, а також фінансисти міських рад-членів Житомирського РВ АМУ.
Присутні на практикумі обговорили ряд важливих питань, зокрема:
  • Основні напрямки бюджетної політики на 2018 рік;
  • Проблеми формування доходної та видаткової частини місцевих бюджетів. Пропозиції Асоціації міст України щодо внесенні змін до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»;
  • Основні положення законопроекту «Про Державний бюджет України на 2018 рік»;
  • Застосування програмно-цільового методу бюджетування;
  • Виконання бюджетів ОТГ, основні вимоги та завдання. Управління фінансовими ресурсами в ОТГ.
За словами Виконавчого директора Житомирського РВ АМУ Тетяни Кухарської, тема заходу є дуже актуальною: «Нині гаряча пора – органи місцевого самоврядування працюють над проектами власних бюджетів. Особливо нелегко тим громадам, в яких 29-го жовтня відбудуться перші вибори. Тому ми запропонували участь у практикумі не лише фахівцям-фінансистам, й а керівникам громад», - зауважила Т.Кухарська.
 Регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Галина Семенець акцентувала увагу на проблемах формування доходної та видаткової частини місцевих бюджетів та ознайомила учасників з пропозиціями Асоціації міст України до проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік ».
Наприкінці заходу учасники підвели підсумки практикуму та обмінялись досвідом щодо формування місцевих бюджетів на наступний рік.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)