12 / Грудень, 2017

11 грудня 2017 року Асоціація міст України проводила Національний прес-клуб реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік». У заході взяли участь представники близько 100 медіа з усіх областей України – телебачення, радіо, друкованих та Інтернет ЗМІ. Прес-клуб проходив у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.

Участь у заході взяв Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман, який присвятив презентацію показникам Державного бюджету України на 2018 рік. Він, зокрема, наголосив, що децентралізація – це один із пріоритетів 2018 року. Буде побудовано 2000 нових об’єктів у громадах – школи, дитсадочки, басейни, громадський простір. Що саме будувати будуть вирішувати самі громади, оскільки саме на місці видніше, що саме потрібно будувати та розвивати. У бюджеті передбачено на Державний фонд регіонального розвитку 6 млрд грн, субвенцію на підтримку розвитку інфраструктури об’єднаних громад 1,9 млрд грн, субвенцію на соціально-економічний розвиток регіонів 5 млрд грн. До  2020 року планується ліквідувати черги до дитячих садочків по всій Україні.

 

Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко розповів про досвід врядування в столиці, основні напрями видатків місцевого бюджету та плани на майбутнє. Особливу увагу він звернув на прозорість усіх бюджетних процесів, що відбуваються в місті, та джерела наповнення бюджету.

 

Про основні показники бюджету на 2018 рік та роль АМУ у бюджетному процесі проінформував Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він наголосив на збереженні 50 млрд грн. у місцевих бюджетах.

 

Щодо ролі Асоціації міст України у законотворчому процесі та бюджетних розрахунках розповіла народний депутат України Оксана Продан, яка представляє інтереси АМУ в Парламенті.

Про реформу житлово-комунального господарства та новий Закон України у цій сфері учасникам заходу проінформував аналітик АМУ Олег Гарник, який наголосив на відповідальності власників будівель щодо їх утримання та збереження належного стану, а також про пеню, що нараховуватиметься споживачам у разі невчасної оплати комунальних послуг.

Аналітик АМУ Людмила Мозгова презентувала новації Закону України «Про освіту» у частині змін, що стосуються здобувачів освіти, педагогів, органів управління освітою, органів місцевого самоврядування (засновників закладів освіти) та закладів освіти. Також було обговорено нові можливості, що дає Закон, та основні виклики, що виникають у звʼязку з його імплементацією.

 

До спікерів представники засобів масової інформації підготували ряд запитань.

Зокрема, у галузі освіти їх цікавила позиція АМУ щодо висновків Венеційської комісії, оприлюднених та повʼязаних із редакцією статті 7 Закону України «Про освіту», що стосується мови освіти. Також детально було обговорено питання кадрової, фінансової, організаційної та академічної автономії закладів освіти. Актуальними були запитання, повʼязані із призначенням керівника закладу освіти, кадровою політикою щодо тих працівників, які мають пенсійний вік і продовжують працювати. Журналістів цікавив перебіг реформи Нової української школи, проблеми органів місцевого самоврядування у галузі освіти, зокрема з питань організації харчування дітей, проведення тендерних процедур на закупівлю продуктів харчування. Крім того, звучали запитання щодо децентралізаційних процесів в освіті. Йшлось про утворення освітніх округів та функціонування опорних шкіл.

Сьогодні, 12 грудня 2017 року, представники ЗМІ відвідали установу Кабінету Міністрів України та обговорили питання співпраці з АМУ у наступному році.

Аналітичний центр АМУ

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)