17 / Листопад, 2016

           16 листопада 2016 року у Верховній Раді України відбулись парламентські слухання на тему «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні» під головуванням Заступника Голови Верховної Ради України Оксани Сироїд.

           Головним доповідачем була Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка проінформувала про кроки Уряду щодо забезпечення фінансування освіти і науки в Україні.

           Співдоповідачем слухань, Першим заступником голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Олександром Співаковським було зауважено про недостатність фінансування системи освіти, зокрема наголошено на тому, що занепокоєння викликає фінансування праці непедагогічних працівників у школах.

            Чимало виступів доповідачів було спрямовано на підтримку вищої освіти та фінансування науки.

            Серед учасників слухань активними були народні депутати України.

            Так, у своїй доповіді народний депутат України Тарас Кремінь заявив, що багато органів місцевого самоврядування мають кошти на спецрахунках, що, на його думку, мають вирішити всі питання із фінансування освіти із місцевих бюджетів, зокрема на підручники та інші видатки. Асоціація міст України не підтримує таку позицію народного депутата, оскільки державні гарантії щодо забезпечення обовʼязкової загальної середньої освіти ставляться у такому разі у залежність від спроможності місцевих бюджетів, а, як свідчать факти, така спроможність місцевих бюджетів є різною.

        Заслуговує на увагу позиція народного депутата Олега Березюка, який наголосив на необхідності трьохджерельного фінансування освіти: з держави, з бюджетів органів місцевого самоврядування та батьків. У такому разі, на думку експертів Асоціації міст України, у законодавстві має бути чітко закріплено, що на державному рівні гарантує і фінансує держава, на місцевому рівні – громада, а за що мають платити батьки. АМУ підтримує позицію нардепа.

          Резонансним був виступ народного депутата Ірини Констанкевич, яка наголосила, що частіше під час слухань звучить питання скорочення видатків на освіту, ніж питання фінансування освіти.

          Народний депутат Олександр Марченко обʼєктивно оцінив ситуацію з фінансуванням освіти з місцевих бюджетів і наголосив, що підтримувати таку позицію Уряду не вважає слушним.

            Наприкінці засідання Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич конструктивно відповіла на всі запитання, що звучали на адресу МОНу.

            У парламентських слуханнях взяла участь аналітик Асоціації міст України з питань освіти.

Центр аналізу та розробки законодавства

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)