Підтримка місцевого підприємництва та місцевий економічний розвиток - тема практикуму В Одеському РВ АМУ

07 / Серпень, 2019
7 серпня в Одеському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Підтримка місцевого бізнесу та підприємництва як інструмент економічного розвитку громад». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: представники органів місцевого самоврядування з міст Теплодар, Білгород-Дністровський, Татарбунари, Подільська, Біляївки, а також Любашівської, Красносільської та інших громад Одеського РВ АМУ.
Відкрив роботу практикуму та привітав учасників виконавчий директор Одеського РВ АМУ В'ячеслав Демченко. Він розповів про діяльність Асоціації міст України та заходи Проекту ПУЛЬС в Одеській області.
Модератором практикуму виступила регіональний консультант АМУ з місцевого економічного розвитку Лариса Оленковська.
Вона розповіла про бізнес-клімат у громадах, джерела залучення інвестиції, інструменти співпраці з підприємцями.
Модератор презентувала, як проаналізувати, чи готовий місцевий бізнес «впустити» нових інвесторів у своє коло, зупинилася на механізмах впливу на місцеві РЕС. До  речі, Біляївська громада вже використовує ці важелі впливу. Вона зазначила, що органам місцевого самоврядування слід враховувати можливе невиконання зобов'язань під час укладання договорів на використання землі з інвесторами, прописавши умови договорів.
Андрій Столітній, начальник управління середнього та малого бізнесу одного з державних банків, розповів про перспективи фінансової співпраці місцевих рад та підприємців з банком в Одеській області: пільгові кредити, компенсації підприємцям, які працюють в інвестиційній сфері.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)