Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами місцевих бюджетів - тема практикуму у Кіровоградському РВ АМУ

17 / Жовтень, 2019
У Кіровоградському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Формування місцевих бюджетів. Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники заходу - голови ОТГ, міські, сільські та селищні голови, фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування Кіровоградського РВ АМУ.
Виконавча директорка Кіровоградського регіонального відділення АМУ Валентина Ільюшкіна, відкриваючи практикум, акцентувала увагу на актуальності питання з огляду на поточний процес формування Бюджету на 2020 рік.
Розпочавши із проблемних питань бюджетів громад, які потребують вирішення до формування проєктів бюджетів на 2020 рік Любов Бочкова, модератор заходу на прикладі аналізу бюджетів міста Кропивницького продемонструвала невідповідність надходжень субвенції та трансферів із реальними потребами виконання делегованих повноважень протягом останніх трьох років. Так, у 2019 на фінансування лише освітньої галузі не вистачає орієнтовно 30 мільйонів гривень, проблемним питанням надалі для обласного центру залишається профтехосвіта та утримання закладів охорони здоров’я. Водночас прогнози на 2020 не викликають оптимізму, і в першу чергу це пов’язано із припинення зарахування акцизного податку до місцевих бюджетів. Відтак у наступному році бюджет Кропивницького недоотримає 70 мільйонів гривень, а це фактично сума витрат на компенсацію виплат за пільговий проїзд у громадському транспорті (у 2019 році ця сума становила 85 мільйонів гривень).
Під час роботи учасники розглянули особливості складання проектів та прогнозів бюджетів громад на 2020 рік, зміни до форм бюджетних запитів, типової форми рішення та паспортів бюджетних програм, законодавчих норм, які стосуються формування доходів та видатків бюджетів громад 2020-2022 роки.
Консультант з бюджетних питань проєкту ПУЛЬС Анатолій Абрамов звернув увагу на застереження та пропозиції, розроблені експертами Асоціації міст України в роботі над оприлюдненими попередніми показниками Бюджету 2020 року.
Учасники семінару обговорили можливі механізми впливу на законотворців аби збільшити джерела надходжень до місцевих бюджетів. Відтак, було озвучено низку висновків і пропозиції, зокрема, забезпечення державних програм лікування хворих на цукровий діабети у повному обсязі; закладення фінансового компенсатору акцизу у вигляді збільшення зарахувань з доходів фізичних осіб місцевим бюджетам; доопрацювання Формули розподілу освітньої субвенції; перегляд розмірів реверсних дотації; продовження дії механізму пайової участі на 2021-2022 роки, передбачення спрямування коштів на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг до бюджетів громад у розмірі 20%.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)