31 / Липень, 2018

               

            Наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 року №602 затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування платою за землю.

         Метою податкової консультації щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку житлових (нежитлових) приміщень юридичними та фізичними особами стали роз’яснення і уточнення при нарахуваннях плати за землю.

       Передбачається, що власник нерухомого майна в багатоквартирному будинку, має нарівні з іншими співвласниками нести витрати на утримання будинку пропорційно до своєї частини майна, які можуть включати також передбачену законодавством плату за землю щодо земельної ділянки під таким будинком та прибудинкову територію. При цьому безпосереднім платником плати за землю виступає особа, щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників).

            У свою чергу, орендар як житлового, так і нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку безпосередньо не набуває прав власності чи користування земельними ділянками, які б підлягали державній реєстрації за таким орендарем відповідно до законодавства. Отже, підстав для нарахування та сплати плати за землю (у формі земельного податку чи орендної плати за землю державної чи комунальної власності) як у платника податку у нього не виникає.

             За результатами таких консультацій можна зробити висновок, що податкові навантаження покладаються виключно на власників майна (юридичних чи фізичних осіб), які здають в оренду приміщення і отримують прибуток. 

Детальніше за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)