16 / Червень, 2017
16 червня відбулася узгоджувальна нарада Міністерства освіти і науки України щодо обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів». Зустріч відбувалась під головуванням Заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея. На нараду були запрошені представники Міністерства фінансів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства економіки України, профспілки та Федерації роботодавців України. Позицію Асоціації міст України представляла аналітик АМУ Людмила Мозгова.

  

Міністерством освіти і науки України враховано всі зауваження АМУ в редакції Законопроекту, зокрема щодо розмежування понять державне та регіональне замовлення, відповідно повноважень щодо їх формування, а також прийнято рішення, що органи місцевого самоврядування будуть здійснювати регіональне замовлення через місцеві органи праці та зайнятості населення й регіональні ради професійно-технічної освіти.
Окрім того, було проведено переговори із Заступником міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм щодо передачі закладів професійно-технічної освіти з державної у комунальну власність міст-обласних центрів, які на сьогодні відповідно до бюджетного законодавства фінансують їх.
Узгоджено дві ключові позиції:
  1. Здійснити спробу передати фінансування всіх ПТНЗ виключно на обласні бюджети, чим гарантувати соціальний ліфт у навчанні мешканцям сільських територій. Однак, як зазначив Павло Хобзей, у такому разі міста мають передати 5% ПДФО в обласні бюджети, що АМУ не підтримує.
  2. При збереженні механізму фінансування ПТНЗ забезпечити безперешкодну та швидку передачу навчальних закладів у комунальну власність міст-обласних центрів. З цього питання АМУ активно веде переговори на всіх рівнях державної влади.
Окрім позиції АМУ щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів», пропозиції інших центральних органів влади та заінтересованих сторін не були погоджені МОН. Федерація роботодавців України висловила цілковиту підтримку цього Законопроекту. Отже, тривають перемовини.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)