Практикум у Рівненському РВ АМУ було присвячено питанню наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості

25 / Листопад, 2019
22 листопада у  Рівненському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся виїздний практикум у місті Сарни на тему: «Наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Участь у заході взяли міські, селищні, сільські голови та їх заступники, секретарі рад, інспектори праці, головні спеціалісти, начальники відділів місцевих рад Рівненської  області.
З вітальним словом до присутніх звернулася виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук.  Вона наголосила: «Тема практикуму є актуальною і важливою, адже від того, наскільки ми будемо дотримуватись законодавства про працю в громадах, залежать надходження у місцеві бюджети - чим більше офіційно оформлених працівників, відповідно й більші надходження від ПДФО. Тому потрібно ефективно працювати з усіма підприємцями».
Модератор заходу Тетяна Якимчук, науковець та експерт, розповіла про нормативно-правову базу, що регулює питання трудового законодавства, зокрема, наголосила – повноцінне наповнення місцевих бюджетів  може відбутися саме шляхом детінізації зайнятості.
Начальник відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю управління Держпраці у Рівненській області Юрій  Морозюк особливу увагу приділив практичним моментам. Він розповів про нові порядки здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю. Водночас розповів про нові штрафні санкції щодо підприємців-порушників, навів успішні кейси щодо роботи з підприємцями. «Сьогодні ми говоримо про новації у трудовому законодавстві, про імплементацію міжнародного досвіду, про децентралізацію повноважень у сфері нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю і про новий порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. На Рівненщині вже є чимало громад, які мають інспекторів праці, тому варто брати з них приклад» - додав Ю.Морозюк.
Підсумовуючи роботу практикуму, учасники відзначили актуальність теми та важливість знань, які вони здобули під час навчання, обмінялися думками та пропозиціями.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)