Практикум у Рівненському РВ АМУ був присвячений питанням управління комунальними ресурсами

13 / Березень, 2020
13 березня у Рівненському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Розширення повноважень у сфері управління комунальними ресурсами органів місцевого самоврядування (земля, майно)». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук, відкриваючи практикум, зауважила, що дана тема є дуже актуальною:
Земля і майно - основні ресурси усіх органів місцевого самоврядування і лише ефективне управління ними стане запорукою розвитку кожної громади. Асоціація міст України оперативно реагує на проблеми муніципалітетів та спільно з представниками громад шукає шляхи їх вирішення. Сподіваюся, що сьогоднішній практикум дасть відповіді на більшість запитань, які виникають у сфері управління комунальними ресурсами, зокрема, земельними ресурсами та іншим майном.
 
Понад 30 посадовців з міст та муніципалітетів Рівненщини спільно з тренерами обговорили новини законодавства з оренди державного й комунального майна, зокрема, нові правила передачі комунального майна в оренду, удосконалення розпорядження земельними комунальними ресурсами органів місцевого самоврядування, перехід до електронних сервісів.
Модератор заходу, експерт міжнародних програм із управління земельними ресурсами Олександр Придатко зазначив, що надходження до місцевих бюджетів від земельного податку йдуть стабільно. Також він ознайомив учасників з нормативно-правовою базою управління земельними ресурсами в територіальних громадах, акцентуючи увагу на новинках законодавства. Окремо поінформував присутніх про електронні сервіси, зупинився на ключових етапах передачі в оренду комунального майна згідно з новим Законом України «Про оренду державного та комунального майна».
Державна реєстраторка Рівненського ЦНАПу Галина Харитонова розповіла про новини в законодавстві щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
 
Завершився практикум у Рівненському  РВ АМУ активною дискусією щодо проблемних питань галузі та можливих шляхів їх вирішення. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)