Представники українських міст відвідали Норвегію, щоб перейняти досвід країни у сфері енергоефективності

23 / Червень, 2017
В рамках спільного проекту Асоціації міст України, Асоціації міст Польщі, Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад та Асоціації енергоефективних міст України “Польсько-норвезька співпраця для підвищення енергоефективності в Україні” за фінансування EEA Grants and Norway Grants відбувся навчальний візит до Норвегії, під час якого делегація з України переймала досвід у сфері енергоефективності.
Учасниками візиту стали представники п’яти українських міст, які є лідерами по співпраці із міжнародними інституціями та активно займаються питанням розвитку енергоефективності у своїх містах. Серед них Вінниця, Житомир, Біла Церква, Коростень та Тернопіль.
За словами завідувача сектору з питань енергозабезпечення управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради Павла Савечка – одного з учасників візиту, на меті поїздки було отримання досвіду у царині збереження енергії із максимальним екологічним ефектом.
В рамках поїздки учасники здійснили практичний огляд об’єктів у місті Осло, де впроваджені передові енергозберігаючі та екологічні технології у світі. Зокрема, делегація здійснила візит у школу Vollebekk. Для українців провели екскурсію по енергоефективних приміщеннях школи та представили презентацію профілю навколишнього середовища департаменту закладів освіти муніципалітету Осло. Окрім сучасних технологій (у кожному навчальному класі є дві дошки: сенсорна та звичайна шкільна), тут дбають про комфорт учня. У школі багато світла та чистої питної води, безліч місць для сидіння та відпочинку, є шкільні кухні, в класах для груп продовженого дня є настільні ігри, а також величезні смарт-екрани.
Окрім того, учасники здійснили візит до Центру енергії у Fåberg, Ліллехамер. Центр спеціалізується на відновлювальній енергії. Для того, аби навчати дітей енергоощадності, сюди щоденно привозять групи школярів, які у формі гри вивчають особливості води та електроенергії, а також проводять досліди, під час яких наочно бачать, як із води утворюється електроенергія.
Під час навчального візиту також була проведена екскурсія по гідроелектростанції Hunderfossen. Загалом гідроелектростанцій у Норвегії налічується півтори тисячі, що дозволяє 97% електроенергії отримувати за допомогою води. Також на гідроелектростанціях працівники додатково утримують рибні ферми.  Загальні мережі електропостачання перебувають у монополії держави, а от генерацією електроенергії займаються близько 150 підприємств. 
   
Також представники українських міст відвідали муніципальну очисну станцію Frevar, сонячну електростанцію Fredrikstad Energy Sales/Smart Energy, школу Kværnhuset, побудовану за «зеленим принципом» та інші об’єкти.
Норвежські колеги презентували представникам українських міст муніципальну стратегію для підвищення енергоефективності, а також показали стандарти енергоефективності у норвезькому муніципальному секторі.
Більше дізнатися про навчальний візит делегації можна у статті завідувача сектору з питань енергозабезпечення управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради Павла Савечка на сайті "Тернопіль житлово-комунальний".
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)