Продовжується навчальний візит до Івано-Франківська в рамках програми "Маршрути успіхів"

25 / Квітень, 2018
24-25 квітня представники органів місцевого самоврядування зі всієї України відвідують місто Івано-Франківськ в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів». Тема візиту: «Досвід Івано-Франківська у реалізації стратегії розвитку міста». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
До Івано-Франківська з’їхалися представники більше 20 міст з 16 областей України.
З вітальним словом до гостей міста звернулися Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків та Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, які наголосили на важливості обміну досвідом між представниками органів місцевого врядування з усієї України та побажали учасникам успішної роботи. «Ми раді ділитись своїми успіхами з іншими містами та запозичувати цінні практики деінде. Тому проект, який впроваджує Асоціація міст України, дуже важливий і потрібний», — підсумував Р.Марцінків.
Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, який модерував захід, підкреслив, представники органів місцевого самоврядування повинні йти в ногу з часом, належним чином реагувати на запити та пропозиції громади. Адже нині вимоги до керівництва громади, порівняно з тим, як це було 10-15 років тому, значно вищі. «Маршрути успіхів найперше дають можливість вивчати кращі практики, переймати позитивний досвід та імплементувати його у своїх громадах», — підкреслив Ю.Стефанчук.
  
Організацію роботи зі стратегічного планування міста Івано-Франківська, залучення інвестицій та розвиток бізнесу представив заступник Івано-Франківського міського голови Богдан Білик. Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак ознайомив учасників навчального візиту з успіхами Івано-Франківська у розбудові міської інфраструктури. А про Івано-Франківськ, як місто відкритої влади та сучасного управління, поінформував начальник відділу програмного та комп'ютерного забезпечення Андрій Чайківський.
Також учасники заходу оглянули парк ім. Тараса Шевченка – головний туристично-культурний осередок міста Івано-Франківська, про який їм розповіла директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслана Василюк. З функціонуванням Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківська, використанням електронних сервісів задля доступності послуг та розвитку територіальних громад ознайомив гостей керівник ЦНАПу Богдан Питель. На завершення першого дня навчального візиту представники міст оглянули інфраструктурні об’єкти Івано-Франківська у супроводі заступника начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Володимира Устинського.
Аджамський сільський голова Тетяна Зайченко з Кіровоградщини, яка приїхала в Івано-Франківськ задля ознайомлення з кращими практиками міста, зауважила, що такі обмінні візити є просто необхідними для представників органів місцевого самоврядування, оскільки вони мають нагоду побачити, як працює те чи інше нововведення, вивчити його особливості та впровадити у своїх громадах. «Завдяки тому, що Аджамка другий рік належить до АМУ, маємо можливість відвідувати інші громади, запозичувати в них передовий досвід і використовувати на практиці в своїй громаді».
  
На другий день візиту учасникам представили систему охорони здоров’я, освіти та культури Івано-Франківська. Також вони ознайомились з роботою Центральної міської клінічної та наукового містечка «Нова енергія», що є сучасною освітньою платформою для дослідження та вивчення новітніх технологій та наукових розробок. Тут учасники мали можливість ближче ознайомитись із новітніми досягненнями в сфері енергетики та з цікавими експонатами, що там представлені. Вони із захопленням спостерігали за експериментами та відзначили, що Наукове містечко "Нова Енергія" — це справді унікальний навчальний комплекс, який немає аналогів в Україні.
Заступник керуючого справами-начальник управління організаційно-інформаційної роботи та контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Андрій Лис зазначив: "Показово, що саме в Івано-Франківську, на базі Університет нафти і газу, функціонує такий комплекс, творці якого прагнуть навчити людей енергоощадливості та показати, як працюють альтернативні джерела енергії, що на сьогодні є надзвичайно актуально. Оскільки Україна взяла курс на енергонезалежність нам необхідно думати про сталий енергетичний розвиток сьогодні. "Нова Енергія" — це найкращий приклад для інших міст, завдання яких перейняти цей позитивний досвід та імплементувати його у своїх громадах".
Проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Карпаш Максим запропонував посадовим особам органів місцевого самоврядування своє баченням щодо перспектив розвитку енергетичних систем ОТГ, навівши приклади різних країн світу та представивши потенціал України у цій сфері. М.Карпаш зазначив, що для того, щоб стати енергоефективними, територіальним громадам потрібно спочатку вирішити низку важливих питань: споживання енергії, облік витрат на енергоносії, запровадження заходів із забезпечення енергетичної ефективності та використання потенціалу енергозбереження. На сьогодні ІФНТУНГ є провідним університетом щодо зниження енергоспоживання, а також має значний досвід у впровадження проектів з енергоефективності, яким готовий поділитися з ОТГ.
  
Під час підведення підсумків навчального візиту представники органів місцевого самоврядування обмінялися досвідом впровадження стратегічних проектів у своїх громадах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)