17 / Червень, 2020
17 червня Кабінет Міністрів України прийняв ряд нормативно-правових актів, які мають вплив на місцеве самоврядування у сфері соціального захисту населення.
 
1. Постанова «Про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (порівняльна таблиця)
Постановою:
  • визначено, що у разі коли закінчення строку виплати допомоги внутрішньо переміщеній особі грошової допомоги відбулося в період дії карантину або протягом 30 днів з дня відміни карантину, строк виплати грошової допомоги в раніше встановленому розмірі продовжується на період карантину та на один місяць після його скасування без звернення особи до уповноваженого органу;
  • встановлено механізм здійснення перерахунку виплати допомоги органом соцзахисту;
  • запроваджено механізм не застосовувати норми щодо припинення виплати допомоги в разі непрацевлаштування ВПО в період карантину та упродовж одного місяця після його скасування.
 
2. Постанова «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України» (порівняльна таблиця)
Постановою врегульовано Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України, у зв'язку з перерозподілом повноважень між міністерствами.
 
3. Постанова «Про внесення змін до бюджету фонду соціального страхування України на 2020 рік»
Постановою визначено виплати медичним працівникам у разі встановлення інвалідності або смерті від коронавірусної інфекції:
  • І група інвалідності – виплата становитиме 840 тисяч 800 грн;
  • ІІ група інвалідності - 735 тисяч 700 грн;
  • ІІІ група інвалідності – 630 тисяч 600 грн.
Члени сім’ї у разі смерті медичного працівника від цього професійного захворювання під час виконання професійних обов’язків, отримають 1 мільйон 575 тисяч 500 грн.
 
Нормативно-правові акти Кабміну офіційно ще не опубліковані, тобто вони не набрали чинності. Їх остаточна редакція може відрізнятись.
 
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)