06 / Квітень, 2020
6 квітня на сайті Мінекономіки був опублікований для публічного обговорення законопроєкт “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення умов для модернізації інфраструктури шляхом реалізації проєктів на умовах державно-приватного партнерства, у тому числі концесії”.
Результатом реформування законодавства України у сфері ДПП, включаючи концесійне, є прийнятий Закон України "Про концесію" від 3.10.2019 № 155-ІХ, який набрав чинності 20.10.2019. Для того, щоб забезпечити практичну реалізацію цього Закону, виникла необхідність внести зміни та доповнення до Податкового кодексу України, зокрема щодо особливостей оподаткування платників податків в умовах дії договорів, укладених в рамках ДПП, у т.ч. концесійних договорів.
Законопроєктом пропонується внесення таких змін:
  • врегулювання правовідносин у разі припинення діяльності балансоутримувача, все майно якого надано у концесію;
  • визначення особливостей оподаткування платників податків податком на прибуток в умовах дії договору, укладеного в рамках ДПП, у тому числі концесійного договору;
  • доповнення переліку операцій, які не є об’єктами оподаткування ПДВ та які пов'язані з операціями, які виникли у результаті реалізації договору, укладеного в рамках ДПП, у тому числі концесійного договору;
  • особливостей нарахувань податкових зобов'язань платником ПДВ вартість та складання і реєстрації ним в Єдиному реєстрі податкових накладних зведеної податкової накладної за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ та ін.
Надавати зауваження та пропозиції до законопроєкту можна за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)