Реформування системи соціального захисту - тема практикуму в Чернівецькому РВ АМУ

20 / Листопад, 2019
20 листопада в Чернівецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему: «Реформування системи соціального захисту. Особливості роботи з особами з інвалідністю, учасниками АТО, внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Участь у практикумі взяли міські, селищні та сільські голови, секретарі комітетів, керівники виконавчих органів місцевого самоврядування, відповідальні за надання послуг соціального захисту населення та захисту прав дітей в об’єднаних територіальних громадах.
Відкрив роботу виконавчий директор Чернівецького РВ АМУ Павло Горюк, який наголосив на актуальності та важливості запровадження інтегрованої моделі соціального захисту вразливих верств населення та надання соціальних послуг у новостворених об’єднаних територіальних громадах.
Модератором заходу виступила Мирослава Ткачук, фахівець Чернівецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, регіональний тренер з підготовки усиновителів, кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьків вихователів; тренер з впровадження інтегрованих соціальних послуг в ОТГ. М. Ткачук розкрила особливості  запровадження послуги патронату над дитиною в рамках реалізації Стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та звернула увагу на зміни у підходах до організації системи соціального захисту. Так, згідно з Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, послуги повинні надаватися відповідно до державних стандартів з урахуванням територіальної доступності, що передбачає надання послуг на території громади, де проживає особа, та на високому професійному рівні. Модератор розповіла про базові підходи до надання соціальних послуг в громаді та окреслила основні напрями діяльності фахівця із соціальної роботи. Також було проаналізовано ситуацію з адміністрування соціальних послуг в ОТГ України та в Чернівецькій області безпосередньо та обговорено шляхи надання соціальних послуг в громадах в разі відсутності в ОТГ безпосереднього суб’єкта, який надає соціальні послуги.
Роботу практикуму було організовано у живому форматі поєднання поглибленого засвоєння вимог нормативно-правових актів, активним обговоренням існуючих проблем та шляхів їх вирішення. По кожній тематиці звучали запитання і конкретні відповіді. Учасники обговорили питання діяльності об’єднаних територіальних громад у сфері соціального  захисту вразливих верств населення та надання соціальних послуг,  обмінялися досвідом та внесли пропозиції для покращення співпраці з місцевими органами державної влади. Також було розглянуто основні тези щодо законодавчих засад соціального захисту населення та захисту прав дітей органами місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)