«Розміщення коштів місцевих бюджетів на депозитах — це інструмент залучення додаткових грошових ресурсів», – Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан

24 / Травень, 2017
За інформацією Держказначейства, за чотири місяці цього року місцеві бюджети розмістили на депозитах у держбанках майже 12 млрд грн. У чому причина того, що на місцях депонування вважають кращим за інвестування, і чи такий уже реальний декларований урядом профіцит місцевих бюджетів? Ці питання висвітлив у розмові з журналістом видання «Дзеркало тижня» Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
«Розміщення коштів на депозитах — це інструмент залучення додаткових коштів, щоб вони не залежувалися на казначейських рахунках. Уряд сам надав такий інструмент місцевим громадам, тому звинувачувати громади в тому, що вони розміщують кошти на рахунках і не вкладають у розвиток інфраструктури, не варто. Тим більше, що це тимчасово вільні кошти, які вже передбачені бюджетом на певні заходи й програми в поточному бюджетному періоді, і вони будуть використані до кінця року, а отримані відсотки можна буде спрямувати на інші потреби громади», — пояснив Олександр Слобожан.
За його словами, профіцит місцевих бюджетів на кінець року навряд чи буде.   «Збільшення доходів місцевих бюджетів не означає, що з'явилися вільні кошти. По-перше, слід врахувати інфляційні процеси. По-друге, не варто забувати, що на рівень місцевих бюджетів переведено ряд видаткових повноважень без відповідного фінансового ресурсу, тому місцева влада буде змушена залучати власні ресурси для їх фінансування, скорочуючи видатки на свої програми і заходи», – зазначив Олександр Слобожан. Він підкреслив, що місцеві громади здатні значно ефективніше збирати податки й збори і забезпечують стабільно високе зростання доходів. «Але центральній владі не варто цим зловживати. Не можна делегувати на місцевий рівень ще більше видаткових повноважень без фінансового ресурсу. При таких темпах і тенденціях нам невдовзі знову потрібна буде бюджетна децентралізація», – наголосив Виконавчий директор АМУ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)