31 / Жовтень, 2019
31 жовтня Кременчуці Полтавської області розпочалося дводенне засідання Секції Асоціації міст України з питань охорони здоров'я. Захід організовано в рамках проєкту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Місце проведення Секції АМУ обрано не випадково, адже саме в Полтавській області впроваджується пілотний проєкт з реформування медичної галузі в Україні.
У роботі Секції беруть участь представники з 27 міст України - фахівці відділів та управлінь охорони здоров'я.
  
Захід відкрив Кременчуцький міський голова Віталій Малецький. Він розповів про зміни в галузі, що відбулися саме в Кременчуці, принагідно подякувавши АМУ за те, що такий важливий семінар проводиться саме тут. Адже місто активно займається реформуванням медичної галузі. «Ми підтримуємо усі пілотні проєкти держави і області, а також впроваджуємо власні проєкти, спрямовані на покращення медичного обслуговування жителів. Окрім капітальних ремонтів у лікарнях, поповнення і заміни обладнання, впроваджуються соціальні програми. Так ми ввели пологовий сертифікат, що дозволив вагітним безкоштовно за рахунок міського бюджету отримувати усі послуги аж до народження дитини. Також реформували первинну ланку. У нас успішно працюють центри первинної медичної допомоги, відпрацьовуємо питання електронної карти пацієнта, і багато іншого», сказав Віталій Малецький. Також міський голова підкреслив, що серед питань, які сьогодні потребують нагального вирішення - це фінансова підтримка та врегулювання нормативно правової бази на державному рівні, а для територіальних громад вкрай важливо, щоб  їх пропозиції були почуті і підтримані Урядом.
  
Аналітик АМУ з питань охорони здоров’я Світлана Осташко, яка модерувала засідання, ознайомила учасників з метою та завданнями роботи Секції. Вона звернула увагу, що основною метою заходу є напрацювання пропозицій до Міністерства охорони здоров’я та Уряду щодо вирішення проблем галузі охорони здоров’я. Важливим є зміна підходів до фінансування надання вторинної медичної допомоги та пов'язаний з цим ряд проблемних питань для медичних закладів усієї країни. Недостатнє фінансування та забезпечення медичною субвенцією, лікування хворих на цукровий діабет, ниркову недостатність, забезпечення оплати праці медичних працівників, зокрема тих, які працюють на вторинній ланці, дефіцит кадрів тощо – це сьогодні основні проблеми медичної галузі, наголосила С.Осташко.
З огляду на сьогоднішній етап впровадження медичної реформи варто врахувати можливості органів місцевого самоврядування та потреби пацієнтів на шляху надання якісних медичних послуг. У період передачі повноважень на місця основним акцентом роботи медичних закладів залишається пацієнт, тому важливим є ефективне використання фінансових ресурсів на шляху забезпечення його доступною та якісною медичною допомогою. Презентація (завантажити)
Керівник Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак ознайомив учасників з результатами етапу впровадження та ключовими аспектами й очікуваннями від етапу інтеграції реформи фінансування охорони здоров'я.
На обговорення Секції винесено такі питання:
  • ключові аспекти та очікування від Етапу впровадження (2018-2019), перспективи та плани Етапу інтеграції (2020) реформи фінансування охорони здоров’я;
  • виклики реформування медичної галузі в аспектах сприйняття медичними працівниками, пацієнтами та органами місцевого самоврядування;
  • можливості місцевої влади в розв’язанні медико-соціальних проблем пацієнтів, реалізація цільових медичних програм м. Кременчука;
  • аналіз роботи в нових умовах комунальних медичних підприємств області при впровадженні програми контролю FinHealth під час реалізації пілотного проекту у Полтавській області;
  • реформування охорони здоров’я при наданні вторинної медичної допомоги: практичний досвід;
  • діяльність закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу, в рамках реалізації пілотного проекту.
Також учасники вивчатимуть досвід Кременчука у реформуванні медицини та обмінюватимуться досвідом.
Завтра, у другий день роботи Секції, фахівці з охорони здоров’я з різних міст відвідають комунальні лікувальні установи і зможуть на практиці ознайомитися з роботою сфери охорони здоров’я у Кремечуці.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)