30 / Квітень, 2020
Сьогодні, 30 квітня 2020 року, під модеруванням аналітика Аналітичного центру АМУ Людмили Мозгової відбувся вебінар Секції АМУ з питань освіти на тему «Забезпечення фінансової автономії закладу освіти відповідно до Закону України "Про повну загальну середню освіту"». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Про актуальність проведення такого вебінару наголосила директор Департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич.
Учасниками вебінару були близько 30 осіб-керівників та представників органів управління освіти з Білої Церкви, Вараша, Вінниці, Дніпра, Житомира, Івано-Франківська, Кременчука, Кропивницького, Луцька, Львова, Миколаєва, Мукачева, Одеси, Первомайська, Тернополя, Умані та Чернігова.
 
 
 
 
Аналітик АМУ Людмила Мозгова наголосила керівникам галузі на основних нормах законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», імплементація яких потребує впровадження фінансової автономії закладів освіти. Крім того, представила три моделі запровадження фінансової автономії, озвучила основні переваги та ризики кожної з них.
Деталі у презентації за посиланням
Активну участь в обговоренні питання забезпечення фінансової автономії закладів освіти взяли директор Департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич та представники департаменту, директор Департаменту освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Геннадій Москалик, директор Департаменту освіти і науки Вінницької міської ради Оксана Яценко та представники департаменту, начальник відділу з питань життєдіяльності закладів освіти Департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко, начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Зоряна Довганик, начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Салогуб, начальник управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко, начальник управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради Катерина Кришінець-Андялошій та інші.
Після обговорення основного питання вебінару керівники освітньої галузі обговорили ряд актуальних проблем органів місцевого самоврядування:
  • про основні проблеми імплементації Закону України «Про повну загальну середню освіту», зокрема переведення на строкові трудові угоди керівників закладів освіти та осіб, які отримують пенсію за віком;
  • про завершення 2019/2020 навчального року;
  • щодо проведення ЗНО у 2020 році;
  • щодо проблем дистанційної освіти та шляхів їх попередження;
  • про зміни у Державному бюджеті України на 2020 рік у частині освіти;
  • про актуальні рішення Уряду в частині виконання державних бюджетних програм у галузі освіти;
  • про забезпечення якості освіти та функціонування закладів освіти під час карантину;
  • про забезпечення реорганізації методичних кабінетів/служб системи освіти;
  • щодо забезпечення пожежної безпеки закладів освіти;
  • щодо розроблення державних стандартів і нормативів в описовому та вартісному вигляді за кожним із делегованих державою місцевому самоврядуванню повноважень у галузі освіти та ін.

Насамкінець Людмила Мозгова подякувала Департаменту освіти і науки Одеської міської ради в особі директора Олени Буйневич за ініціативу з проведення вебінару та технічний супровід, а керівникам галузі освіти за конструктивний діалог.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)