Стан впровадження секторальних реформ у контексті децентралізації обговорено під час роботи Форуму місцевого самоврядування

08 / Листопад, 2017
Триває робота Форуму місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування сфери житлово-комунального господарства, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку. Захід проводить Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У Форумі беруть участь міські, сільські та селищні голови, їх заступники, народні депутати України, фахівці галузевих міністерств, представники експертного середовища (читати далі).
Під час роботи секторальної робочої групи «Фінанси та МЕР» обговорено стан впровадження секторальної реформи сфер місцевих фінансів та економічного розвитку та реалізації галузевих стратегій АМУ. Модератори – аналітики Асоціації міст України Ігор Онищук та Ігор Пітцик.
Про результати та подальші кроки щодо реалізації бюджетної реформи та участь АМУ в бюджетному процесі розповів Ігор Онищук. Про те, які  інструменти місцевого економічного розвитку потрібно розвивати в України, розповів Ігор Пітцик.
Радник Міністра фінансів України Галина Маркович розповіла про основні підходи та особливості формування місцевих бюджетів у 2018 році.
Заступник Голови правління Держмолодьжитло Ельвіра Левченко зазначила, що  консолідація зусиль, спрямованих на вирішення житлових проблем населення України, сприятиме подальшому розвитку місцевого самоврядування (презентація).
В обговоренні проекту державного бюджету на 2018 рік та актуальних проблемних питань виконання місцевих бюджетів взяв участь заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на майно фізичних осіб Департаменту податків і зборів фізичних осіб ДФС України Руслан Бурлака.
Про проблемні питання  реалізації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» розповів заступник директора Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Антимонопольного комітету України Антон Балаба.
Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов розповів про переваги для міст системи ProZorro.Продажі (презентація).
 
  
Учасники секторальної робочої групи «Житлово-комунальне господарство» обговорили проблемні питання галузі та напрацювати шляхи їх вирішення. Модерував роботу групи заступник Криворізького міського голови Олександр Катриченко.
Про стан впровадження секторальної реформи сфери житлово-комунального господарства та реалізації галузевої стратегії АМУ розповів аналітик Асоціації Олег Гарник.
Олександр Катриченко надав інформацію щодо реалізації програм, спрямованих на підтримку власників житла в багатоквартирних будинках у місті Кривий Ріг. 
Про заходи, спрямовані на оздоровлення фінансового стану підприємств галузі, поінформувала заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Кравченко.
Керівник проекту Світового Банку «Програма підтримки регуляторної реформи в секторі централізованого теплопостачання Жан-Люк Поже та ключовий експерт проекту Валдас Лукощявічюс розповіли про методику тарифоутворення та стратегію вирішення проблем централізованого теплопостачання в Україні.
Інноваційні підходи в роботі керуючих компаній висвітлив у своїй доповіді директор з розвитку та інвестицій Керуючої компанії «Суворовський» Микола Данилюк.
В роботі секторальної групи взяли участь також директор представництва ФАТ «SAFEGE» Олена Філіпенко, програмний менеджер проекту Світового Банку «Програма підтримки регуляторної реформи в секторі централізованого теплопостачання Світлана Тімшина та координатор Проекту Групи Світового Банку «Енергоефективність у житловому секторі України» в регіонах Михайло Павличенко.  
 
  
 
Роботу секторальної робочої групи «Земельні ресурси та комунальне майно» модерувала аналітик АМУ Єлізавета Лалименко. Вона розповіла про стан впровадження секторальної реформи сфери земельних ресурсів та комунального майна та реалізацію галузевої стратегії Асоціації міст України.
Начальник відділу ринків адміністративних та загальних послуг департаменту досліджень і розслідувань ринків невиробничої сфери Антимонопольного комітету України Галина Верцімаха присвятила свою доповідь досить актуальній проблемі – як протистояти  рейдерству у сфері земельних відносин.
Про нормативно-грошову оцінку земель населених пунктів розповіла заступник директора департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру Алла Ільєнко.
Жваве обговорення викликало питання про надання повноважень органам місцевого самоврядування щодо управління земельними ресурсами за межами населених пунктів та перспективи впровадження ринку земель. Також порушені питання правового режиму земель багатоквартирних будинків та  використання земель Міністерства оборони.
 
  
 
Учасники секторальних робочих груп напрацювали рішення щодо подальших кроків впровадження реформи сфери ЖКГ, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку.  
Наприкінці першого дня роботи Форуму підбито підсумки засідань секторальних робочих груп, озвучено проблеми, що порушувались, та шляхи їх вирішення. «Ми продовжуватимемо практику проведення галузевих форумів місцевого самоврядування, оскільки для нас важливо відчувати пульс громад, мати можливість діалогу не лише з  очільниками громад, а й керівниками профільних управлінь, представниками громадськості міст, селищ на сіл. Дуже важливо, що вони діляться проблемами та пропонуються шляхи їх вирішення у діалозі з народними депутатами та представниками органів виконавчої влади», – зазначив директор проекту ПУЛЬС Асоціації міст України Ігор Парасюк.
 
  
 
Завтра, 9 листопада, учасники Форуму відвідають Міжнародний виставковий центр, де оглянуть виставки «AQUA UKRАINE - 2017», «КомунТех - 2017», «ЄвроБудЕкспо-2017», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика-2017», «Екологія підприємства- 2017», «АГРОФОРУМ- 2017» та візьмуть участь у круглих столах, конференціях та семінарах, які проводяться в рамках цих заходів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)