Стратегічне планування місцевого розвитку – тема практикуму у Кіровоградському РВ АМУ

13 / Березень, 2020
13 березня у Кіровоградському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Стратегічне планування місцевого розвитку: методологія та кращі практики громад». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Учасниками були міські, селищні, сільські голови, їх заступники, спеціалісти профільних підрозділів.
Виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна, під час відкриття заходу, звернула увагу присутніх на актуальність розробки стратегічних планів з усвідомленим баченням тактичних кроків і мінімізації ризиків на шляху її реалізації.
 
 
Модератор заходу Денис Абрамов акцентував свою увагу на методології процесу стратегічного планування в рамках розроблених Мінрегіоном рекомендацій та в контексті програмних документів соціально-економічного розвитку територій. Окремо спікер наголосив на тому, що при формуванні державної та регіональної стратегій розвитку є попит на врахування точок зору муніципалітетів.
Стратегічне планування громад є одним з ефективних механізмів забезпечення розвитку власних територій, особливо якщо підійти до цього процесу відповідально, а саме: в організаційних питаннях щодо залучення до розробки Стратегії широкого кола учасників та відповідних експертів/фахівців, дотриманням методології та рекомендацій, дотриманням принципів відкритості й публічності усіх етапів розробки Стратегії, – зазначив Денис Абрамов.
Під час обговорення проблемних питань процесу стратегічного планування місцевого розвитку та перспектив їх реалізації, було наголошено на важливості врахування усіх особливостей території і представлення інтересів усіх вікових та соціальних груп мешканців.
 
В рамках практикуму було презентовано та проаналізовано кращі практики стратегічного планування розвитку територій області, які нині успішно реалізуються в громадах Кіровоградщини

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)