Тема онлайн-практикуму Харківського РВ АМУ - застосування норм виборчого законодавства на місцевих виборах +ВІДЕО

13 / Серпень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
12 серпня у Харківському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Застосування норм виборчого законодавства на місцевих виборах». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Харківського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: міські голови, селищні, сільські голови,керуючі справами виконавчих комітетів, спеціалісти місцевих рад.
З вітальним словом до учасників практикуму звернувся виконавчий директор Харківського РВ АМУ Віктор Мирошник. Він ознайомив глядачів з матеріаламами щодо проведення місцевих виборів 2020, які підготувала АМУ: календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року та інфографікою про новели виборчого законодавства.
Модератором заходу виступила директорка департаменту видань для публічно-правової сфери ТОВ «Видавничий будинок «Фактор», головний редактор всеукраїнського інформаційно-аналітичного видання «Місцеве самоврядування» Яна Брусенцова, яка презентувала основні новели виборчого законодавства на місцевих виборах та формування органів виборчого процесу.
Також під час практикуму обговорювалися загальні засади та основні положення Виборчого кодексу: принципи та підходи до організації виборчого процесу, його особливості на місцевих виборах 2020, процедура висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови та в депутати місцевих рад, забезпечення гендерної рівності в процесі формування органів місцевого самоврядування. Модератор наголосила, що у Виборчому кодексі України чітко визначено, що розмір грошової застави визначається з розрахунку відповідної суми мінімальної заробітної плати, встановленої на день початку виборчого процесу, який розпочинається за 50 днів, тобто 5 вересня.
Окрема увага була приділена основним підходам до процедури висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови та в депутати місцевих рад. Яна Брусенцова також роз'яснила глядачам практикуму аспекти формування списку виборців, принципи формування територіальних виборчих комісій та забезпеченню їхньої діяльності.
 Презентаційні матеріали практикуму «Застосування норм виборчого законодавства на місцевих виборах» (переглянути)
Під час онлайн-заходу спікер надавала відповіді на запитання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Харківського РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)