Тема онлайн-практикуму Миколаївського РВ АМУ - особливості виборчого процесу на місцевих виборах-2020 +ВІДЕО

30 / Вересень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
29 вересня у Миколаївському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Особливості виборчого процесу на місцевих виборах 2020 року». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Миколаївського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: представники органів місцевого самоврядування Миколаївщини, члени виборчих комісій, особи, відповідальні за організацію та проведення місцевих виборів.
Відкрила роботу практикуму та привітала його учасників виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Тетяна Яблоновська. Вона зазначила: “Виборче законодавство змінили за три місяці до проведення виборів - це, звісно, занадто мало часу для підготовки місцевих виборів. Консультанти Миколаївського регіонального відділення отримували чимало звернень з проханням пояснити окремі положення Виборчого кодексу. Тому, окрім виїзних консультацій із громадами, ми вирішили провести навчальний онлайн-практикум щодо організації виборчого процесу і запросили досвідченого експерта з виборчого законодавства, організації спостереження Дмитра Баштового. Водночас, подальші консультації та роз'яснення зможуть надати наші експерти з правових і бюджетних питань - Лідія Віштал та Юлія Забродкіна”.
Модератором заходу виступив координатор спостереження за виборами «Громадянської мережі «Опора» в Миколаївській області Дмитро Баштовий. На практикумі обговорювалися основні положення і нововведення виборчого законодавства, особливості організації виборів та виборчого процесу на Миколаївщині під час місцевих виборів 2020 року.
Зокрема, були розглянуті такі питання:
- загальні засади виборів, роль органів місцевої влади в забезпеченні дотримання виборчих прав та організації виборчого процесу;
- особливості виборчих систем, які застосовуються на місцевих виборах у 2020 році;
- виборчий процес, огляд головних процедур та особливостей;
- влада та передвиборча агітація, особливості проведення передвиборчої агітації.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Миколаївського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку навчальних матеріалів щодо місцевих виборів-2020 та добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)