У Черкаському РВ АМУ вивчали застосування інструментів місцевого економічного розвитку

30 / Липень, 2019
30 липня у Черкаському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування інструментів місцевого економічного розвитку для ефективного розвитку громади». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у практикумі взяли голови голови громад, їх заступники, спеціалісти із залучення інвестицій, проектні менеджери та фінансисти, а також фахівці житлово-комунальної сфери з громад-членів Черкаського РВ АМУ.
З вітальним словом до учасників звернулася Виконавчий директор Черкаського РВ АМУ Віталіна Повісьмак-Євмина, яка окреслила роботу Асоціації міст України щодо захисту інтересів органів місцевого самоврядування у різних напрямках. Крім того, вона поінформувала про діяльність регіонального відділення, зокрема, в частині проведення практикумів із застосування законодавства та підкреслила важливість питань, запланованих для вивчення та обговорення.
Модератором заходу виступила Любов Ропало, директор Черкаської агенції регіонального розвитку.
Учасники розглянули такі питання:
  • Поняття місцевого економічного розвитку (МЕР) громад: зміст, складові, законодавче підґрунтя. Зв'язок стратегічного планування розвитку громади з МЕР.
  • Переваги та пріоритети МЕР. Навіщо програма МЕР громаді.
  • Інструменти МЕР. Шляхи реалізації програми МЕР та її фінансова підтримка.

«В умовах сьогодення органи місцевого самоврядування мають змінити в першу чергу підходи до своєї діяльності і перейти в формат конкурентної боротьби. Таке явище, як конкуренція з’явилося тому, що наразі громади, як і бізнес, конкурують між собою за ресурс. Громадам необхідно навчитися знаходити шляхи для залучення коштів для наповнення бюджету щоб була можливість розвитку території», - наголосила Л.Ропало.

  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)