У Чернігівському РВ відбувся практикум щодо особливостей формування місцевих бюджетів

18 / Грудень, 2019
 
18 грудня 2019 року в Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Формування місцевих бюджетів. Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Учасниками практикуму були міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, начальники управлінь та відділів міських, селищних, сільських рад.
Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко відкрив практикум та підкреслив важливість фінансових питань для всіх територіальних громад Чернігівської області на 2020 рік. Він розповів про відмінності, які містить Державний бюджет України щодо м.Чернігова.Також міський голова закликав територіальні громади сміливіше використовувати Асоціацію як майданчик для відстоювання спільних інтересів та бути більш вимогливими до народних депутатів щодо розподілу коштів державного бюджету. Він наголосив на тому, що Чернігівська область отримала вдвічі менше коштів ніж деякі інші області, менші за площею та кількістю населення.
Модератор практикуму, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко зупинився на трьох важливих аспектах бюджетного процесу:
  • особливості виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад за 2019 рік;
  • ефективне управління фінансовими ресурсами як складовій функціонування територіальної громади;
  • особливості формування та підготовки проектів Бюджету в органах місцевого самоврядування на 2020 рік.

Під час презентації Микола Силенко вказав на сильні та слабкі сторони використання коштів в об’єднаних територіальних громадах, зокрема про показники доходів громад, динаміку надходжень місцевих податків і зборів, рівень дотаційності та питому вагу видатків на утримання апаратів.
В практичній частині заходу відбувся обмін досвідом роботи щодо формування проектів бюджетів у громадах в наступному році.

               

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)