У Чернігівському РВ відбувся практикум та тему здійснення публічних закупівель в системі ProZorro

14 / Лютий, 2020
14 лютого у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування, оренда комунального майна». Захід організовано в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські, сільські та селищні голови, керівники та спеціалісти профільних підрозділів.
Модераторка практикуму Зінаїда Рубан розповіла про нововведення в нормативно-правовому регулюванні державних закупівель. Зокрема, про Закон України «Про публічні закупівлі», загальні умови здійснення закупівель та сучасний стан цієї системи.Також вона детально ознайомила учасників зустрічі із практикою застосування системи ProZorro.
Микола Силенко, регіональний консультант з бюджетних питань АМУ, та Зінаїда Рубан надали рекомендації щодо тендерної документації та особливостей проведення відкритих торгів; оскарження процедур закупівель. Спікери наголосили на необхідності чіткого дотримання процедур при роботі із системою ProZorro, підвищеному контролі та взаємній відповідальності сторін.
 
 
                                                                                                                     
Для учасників практикуму надали рекомендації та розібрали приклади застосування процедур і аналіз ключових помилок, яких слід уникати при їх проведенні. Також відбулися індивідуальні консультації для учасників, адже оновлене законодавство в сфері публічних закупівель вступає в дію вже з 19 квітня 2020 року. Тому до цього часу слід чітко врегулювати раніше укладені договори та підготуватися до проведення процедур згідно оновлених правил, вивчивши правові та практичні аспекти публічних закупівель.
Наприкінці заходу експерти звернули увагу на практичні аспекти здійснення переговорної процедури закупівлі, звітність щодо здійснення закупівель та відповідальність за порушення вимог Закону.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)