12 / Жовтень, 2017
Сьогодні, 12 жовтня, Чернівцях проходить засідання Секції з питань освіти Асоціації міст України під співголовуванням голови Секції, начальника Управління освіти Первомайської міської ради Галини Остапенко та аналітика Аналітичного центру АМУ Людмили Мозгової. Захід проводиться в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У ньому беруть участь понад 30 працівників із різних куточків України, з них керівники органів управління освітою міст та об’єднаних територіальних громад, їх заступники, представники фінансових відділів. Географічно представлені Чернівецька, Закарпатська, Чернігівська, Черкаська, Київська, Херсонська, Дніпропетровська, Миколаївська, Житомирська, Волинська, Хмельницька, Кіровоградська, Одеська, Івано-Франківська, Вінницька області та м. Київ.
Досвідом впровадження Нової української школи в Чернівцях  поділився начальник Управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк.
Участь у роботі Секції також беруть представники центральних органів виконавчої влади: директор Департаменту видатків гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Роман Єрмоличев, який розповів про стан та перспективи фінансування галузі, та заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко. Представник МОНу презентував учасникам засідання досвід упровадження розпочатої реформи освіти. Людмила Мозгова розповіла про основні зміни, що відбулись у законодавстві, зробивши акцент на реформі освіти, зокрема новому Законі України «Про освіту», що набув чинності.
Під час засідання Секції обговорено основні проблеми галузі. Крім того, на порядок денний винесено питання фінансування освіти. Зважаючи на численні листи від міст-обласних центрів, учасники засідання дійшли спільної згоди щодо формули розподілу освітньої субвенції на 2018 рік. Серед важливих питань – реформа Нової української школи.
 
   
Під час круглого столу освітяни зможуть ознайомилися із практикою застосування «хмарних сервісів» як інноваційної управлінської технології у галузі, а також системи, що забезпечує якість моніторинг якості освіти.
Завтра, 13 жовтня, члени Секції з питань освіти АМУ відвідають Чернівецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 28, де перейматимуть досвід управлінської діяльності та ознайомляться на практиці зі створенням сучасного освітнього середовища. Крім того, педагоги відвідають Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича, на прикладі роботи якого опанують систему професійної орієнтації учнів у школі.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)