У Києві відбувся Інвестиційний форум 2019 - KYIV AGGLOMERATION

18 / Вересень, 2019
17 вересня відбувся Інвестиційний форум міста Києва KYIV AGGLOMERATION, присвячений втіленню ідей про київську агломерацію. Співорганізатором заходу виступила Асоціація міст України. 
Міжнародні та українські інвестори, представники іноземних муніципалітетів, органів місцевого самоврядування та ділової спільноти столиці розглядали різні аспекти стратегії розвитку київського регіону.
Столиця України пропонує приміським зонам об’єднатися в асоціацію «Київська агломерація». Це не лише пришвидшить соціально-економічний розвиток залучених громад, а й дозволить планувати і розвивати транспортну інфраструктуру міста та приміської зони, грамотно розміщувати нове житло та об‘єкти соціальної сфери.
"Сьогодні ми даємо чіткий сигнал сусіднім громадам до об’єднання та взаємовигідного співробітництва. Бориспільська, Васильківська, Обухівська, Гостомельська, Зазимська сiльська рада Броварського району, Новопетрівська сільська рада вже підтримали створення асоціації «Київська агломерація». Тривають консультації з тими громадами, що в процесі ухвалення рішення про об’єднання", – зазначив Київський міський голова Віталій Кличко, відкриваючи захід.
Взаємозв’язки столиці із регіоном і так сильні, бо щодня до Києва на роботу приїжджає близько пів мільйона людей. Ці люди працюють на розвиток міста і мають усі підстави користуватися тими ж перевагами, що мають кияни.
Уже майже 20 громад столичного регіону визначилися, що їм цікаво об’єднатися у асоціацію «Київська агломерація». Велику організаційну роботу виконав Київ, зокрема на завершальному етапі підготовка статуту, обговорюється питання правління та керівництва такою структурою.
  

Віталій Кличко також окреслив основні напрямки спеціалізації міста – це IT-технології, промисловість та креативна індустрія. "Основою майбутніх перетворень у столиці і в регіоні мають стати інноваційні високотехнологічні виробництва та сектор стартапів. Водночас, підтримка малого та середнього підприємництва сприятиме підвищенню позиції Києва за рейтингом Doing Business щодо легкості ведення бізнесу. А отже і більшій довірі закордонних партнерів", – наголосив мер столиці.

 

Директор проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» Ігор Парасюк виступив одним із модераторів Форуму. Він вважає, оскільки у назві міжнародного економічного форуму з’явилося поняття «агломерація», це свідчить про те, що Київ виходить на новий рівень економічного і креативного розвитку. Також є нові перспективи співпраці із регіонами.
"Київ – це серцевина великої економіки країни. Маємо ситуацію, яка нагадує дачний кооператив, де кожен господар намагається свинарник відсунути подалі від вікон своєї спальні і поближче до межі сусіда. Громади, які розташовані довкола Києва, не співпрацюють із ним, а ми маємо пам’ятати про ефект синергії, коли один плюс один дає трохи більше, ніж два. А якщо б співпрацювали всі довколишні громади, то ефект був би ще кращий – виграли б усі. Насамперед мешканці околиць, які працюючи на Київ відчувають себе людьми іншого «сорту». Тож рости і отримувати вигоду має вся агломерація"  зазначив Ігор Парасюк.
 
Своїм досвідом з розвитку із регіонами поділився мер Кракова Яцек Майхровски. Він, зокрема, зауважив, що минулого року це польське місто відвідало понад 13 мільйонів туристів. Економісти розрахували, що максимально місто може «витримати» 15 мільйонів. Тож зараз міркують над тим, щоб розвиток туризму не шкодив мешканцям Кракова. Водночас Краків активно співпрацює із довколишніми регіонами – ґмінами. Їх 19, і з кожним місто працює за своєю схемою – у Польщі теж немає закону про агломерацію.
"Краків ніколи не мав великих планів з розвитку агломерації, ми таки ж значно менші ніж, наприклад, Київ, проте тісно співпрацюємо із нашими передмістями. Звичайно, спочатку все починалося із транспорту. Багато людей, які мешкають у довколишніх ґмінах, приїжджають до Кракова на роботу. Крім того, велика кількість мешканців околиць посилають навчатися дітей у школи і садочки нашого міста. У нас є лікарні, де кількість пацієнтів із околиць сягає 30 – 40%. Це теж навантаження. Тож спочатку ми із регіонами підписали договір на розвиток транспортних автобусних ліній – платимо на половину – місто і район. Зараз плануємо щоб до однієї із ґмін дотягнути трамвайну лінію. Потім, коли ми побудували сміттєспалювальний завод, то регіони вже хочуть спалювати там своє сміття. Крім того, у нас спільна із околицями мережа водоканалу. Тож ми потрохи створюємо своєрідну договірну агломерацію. Тільки наші ґміни, а їх 19 уже жартують, що треба буде створювати 19 посад віце-президентів. Розширення Кракова територіально потребувало б великих інвестицій, ми на це не готові", – розповів Яцек Майхровски.

 

Джерело

Нагадаємо, 24 липня у КМДА було презентовано фаховий огляд «Демократичне врядування у містах-метрополіях на прикладі Київського регіону» за участі Голови Асоціації міст України В.Кличка та Виконавчого директора Асоціації міст України О.Слобожана.
У квітні-травні у Києві відбулася низка зустрічей та дискусій, присвячених фаховому огляду з питань врядування у містах-метрополіях (на прикладі Київського регіону), підготовленого екпертами Ради Європи. Організатором заходів виступила Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», у співпраці з Київської міською державною адміністрацією, зокрема:
- 4 квітня у Києві пройшов семінар-практикум на тему «Розвиток інструментів демократичного врядування, співробітництва громад в містах-метрополіях: виклики та можливості соціально-економічного розвитку Київського регіону».
- 16 травня голови громад Київщини обговорили шляхи налагодження співробітництва громад в містах-метрополіях.
- 17 травня представники країн-членів Ради Європи, Асоціація міст України та українські експерти обговорили перспективи створення Київської агломерації.
 
Крім того, група фахівців з міст-метрополій (Варшави, Гамбургу, Лондону та Турину), спільно з експертами Ради Європи, в рамках Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» у співпраці з Європейським комітетом з питань демократії та врядування (CDDG) та за сприяння Асоціації міст України підготували звіт Ради Європи за результатами фахового огляду «Демократичне врядування у містах-метрополіях на прикладі Київського регіону» (ЗАВАНТАЖИТИ). 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)