У Вінниці відбулася Секція АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок

19 / Серпень, 2020
18-19 серпня у Вінниці відбулося засідання Секції АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Учасники: посадовці органів місцевого самоврядування, керівники громадських організацій, представники проєкту ПРОМІС. Засідання було присвячене врахуванню гендерних викликів під час пандемії COVID-19, зокрема обговоренню питань гендерної рівності у різних сферах суспільно-політичної діяльності та напрацюванню можливих напрямків розв'язання цього питання у контексті державного та міжнародного масштабів.
З вітальним словом до учасників звернулася заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, яка наголосила на викликах, що постали перед міською радою під час карантину та подякувала Асоціації міст України і проєкту ПРОМІС за організацію заходу.
У роботі Секції взяла участь Лора Хагг, головний радник з питань врядування проєкту ПРОМІС. Вона роз’яснила питання кризового муніципального планування з урахуванням аспектів гендерної рівності на прикладі США та Канади. 
Також на засіданні було розглянуте питання приєднання українських міст до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків на місцевому рівні. Окрема увага була приділена проблемі домашнього насильства. У форматі роботи малих груп учасники дізналися про шляхи реагування на ситуації домашнього насильства під час вимушеної ізоляції у зв’язку з карантином; шляхи реагування на кризову ситуацію, в якій опинилися жінки і чоловіки з уразливих груп, перед якими постають додаткові фінансові ризики та ризики для здоров'я.
Наступного дня учасники Секції обговорили вплив COVID-19 на розвиток соціального підприємництва. Вони відвідали соціальні об‘єкти ГО «Відкриті серця», які реалізували такі проєкти з розвитку соціального підприємництва: «Тепличне господарство та комплексне робоче місце – шлях добробуту родин людей з інвалідністю», «Втілення інклюзивної моделі зайнятості членів сімей, в яких живуть люди з важкими формами інвалідності» та соціальний магазин «Крамниця здобутків».
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)