Учасники Хмельницької регіональної платформи обговорили з народними депутатами формування Держбюджету-2020

23 / Жовтень, 2019
22 жовтня в Хмельницькому РВ АМУ відбулося засідання регіональної платформи з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Адміністративно-територіальний устрій та особливості формування бюджету на 2020 рік». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує  Асоціація міст України за підтримки USAID.
Головував на засіданні Старокостянтинівський міський голова, заступник Голови Хмельницького РВ АМУ Микола Мельничук. У роботі платформи взяли участь народні депутати України Ігор Марчук, Микола Стефанчук, Сергій Лабазюк, голова обласної ради Михайло Загородний,  його заступник Валерій Лесков, т.в.о. голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Кальніченко, міські, селищні та сільські голови об′єднаних територіальних громад, представники Хмельницької обласної державної адміністрації та обласної ради, Хмельницької міської ради, експерти, консультанти Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.
Микола Мельничук наголосив, що ціль зібрання - не просто заслухати інформацію про головний фінансовий документ 2020 року, а й обговорити його та надати парламентарям реальні конструктивні пропозиції щодо його доопрацювання перед ухваленням у другому читанні. «Передусім нам, представникам міських, селищних та сільських рад, уповноваженим від об′єднаних територіальних громад Хмельниччини важливо, щоб народні депутати почули і врахували усі наші зауваження та ми спільними зусиллями працювали над зміцненням та процвітанням кожного населеного пункту в області», - сказав він.
Під час засідання платформи учасники напрацьовували пропозиції щодо вдосконалення бюджету на 2020 рік. Вони відзначили, що у законопроекті, прийнятому в першому читанні не в повній мірі враховані потреби місцевих бюджетів. Це не дозволить їм функціонувати повноцінно та забезпечити видатки на делеговані державою повноваження. Отже, додаткові фінансові навантаження на бюджети громад потребують збільшення ресурсів.
Серед пропозицій, які обговорили на засіданні були представлені напрацювання АМУ щодо врахування акцизного податку з пального. Також обговорили необхідність закріплення на законодавчому рівні спрямування 20%  субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг.
Підтримали і пропозицію щодо внесення змін до Податкового кодексу України щодо передбачення єдиного підходу до формулювання джерела, куди має надходити податок на доходи фізичних осіб. Зокрема, підприємці та юридичні особи мають сплачували кошти до відповідного місцевого бюджету виключно за місцем знаходження свого бізнесу.
   
Торкнулися і питання монетизації пільг. Витрати на компенсацію пільг на проїзд і послуги зв’язку поклали на місцеві бюджети. Для багатьох міст ця сума стане непідйомною. Тому на засіданні прозвучала пропозиція встановити на законодавчому рівні з 2020 року та протягом наступних років оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема на проїзд та послуги зв’язку.
Внесено пропозицію передбачити механізм автоматичного коригування тарифів і винесення за межі регуляторного акту комунальні підприємства.
Також запропоновано передбачити збільшення відповідних видатків освітньої субвенції та запровадити компенсацію місцевим бюджетам на підвищення оплати праці педагогічним працівникам.
Начальник Департаменту фінансів  Хмельницької ОДА  Сергій Пенюшкевич доповідав про формування бюджету області на наступний рік.
Начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Сергій Ямчук детальніше зупинився на загальних питаннях формування місцевих бюджетів.
Жваву дискусію та цілу низку запитань викликала доповідь народного депутата Сергія Лабазюка. Він акцентував на неврегульованих питаннях земельного законодавства. Доповнила доповідь представник Держгеокадастру Юлія Сапуга. Вона детально зупинилася на недоліках кадастрового законодавства.
Також учасники заслухали представників ОТГ області, які розповіли про хід реформи місцевого самоврядування в громадах та проблеми вже створених об’єднаних територіальних громад.
Усі напрацьовані пропозиції передані народним депутатам для розгляду у їх профільних комітетах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)