Учасники практикуму у Чернігівському РВ АМУ вивчали законодавче забезпечення діяльності старост

12 / Вересень, 2018
12 вересня у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавче забезпечення діяльності старост». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. 
У практикумі взяли участь міські, селищні, сільські голови, заступники міських, селищних голів, секретарі ОМС Чернігівщини.
Захід відкрив Виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин, який ознайомив присутніх з діяльністю Асоціації міст України в рамках реалізації проекту ПУЛЬС. 
Модератор заходу, фахівець в сфері консалтингу, Валерій Воробей детально ознайомив учасників із загальними положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розповів про правовий статус старости в умовах створення об’єднаних територіальних громад. «Староста є посадовою особою з особливим подвійним правовим статусом: він, як виборна особа, яка входить до структури місцевого самоврядування як відносно самостійний елемент, обирається територіальною громадою села (селища), а з іншого боку, староста за посадою є членом виконавчого комітету ради ОТГ», - зауважив В.Воробей. 
Він додав, що законодавством не визначено кваліфікаційних вимог для старост. Таким чином, староста як посадова особа місцевого самоврядування здійснює організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції в межах нормативно визначених повноважень, спрямованих на виконання завдань місцевого самоврядування.
У ході практикуму учасники дізналися про особливості примірного Положення про старосту об’єднаної територіальної громади села та селища, а також про пріоритетні завдання старости у вирішенні соціально-економічних питань округу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)