Учасники практикуму у Львівському РВ АМУ обговорили особливості формування місцевих бюджетів

14 / Листопад, 2019
14 листопада у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Формування місцевих бюджетів. Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Модератором заходу виступила заступник начальника бюджетного управління, начальник відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Галина Вовк.
У ході практикуму модератор передусім розповіла про особливості формування місцевих бюджетів на 2020 рік, основні вимоги та завдання його виконання. За її словами, доходи місцевих бюджетів повинні зрости на 11-12%, посадові оклади – на 9,4%, мінімальна зарплата – на 13,2%, середні показники зростання зарплати – 12%, комунальні послуги – на 8,2%, індекс інфляції становитиме 5,5%. Також Галина Вовк детально пояснила, якими будуть міжбюджетні трансферти для Львівської області. Прогнозовані втрати місцевих бюджетів у 2020 році по області становлять майже 900 млн грн. Найбільше втратять міста Львів, Новий Розділ, Червоноград, Стрий та Самбір.
Окрім того, Галина Вовк розповіла про фінансові ресурси місцевих бюджетів і шляхи підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Значну увагу вона приділила доходам громад, особливостям їхнього планування та обліку, взаємодії органів місцевого самоврядування з фінансовими та податковими органами, а також відповіла на запитання учасників.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)