Учасники практикуму у Миколаївському РВ АМУ обговорили процес формування місцевих бюджетів на наступний рік

25 / Жовтень, 2019
24 жовтня у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Формування місцевих бюджетів. Підвищення ефективності управління ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники заходу – начальники відділів фінансів, бухгалтерського обліку та звітності, головні бухгалтери, бухгалтери об’єднаних територіальних громад  Миколаївської області.
Виконавча директорка Миколаївського регіонального відділення АМУ Тетяна Яблоновська, відкриваючи практикум, акцентувала увагу на актуальності теми обговорення та наголосила, що сьогодні постало багато викликів для місцевих бюджетів, і Асоціація міст України сподівається, що розроблені нею пропозиції будуть враховані Парламентом при затвердженні Держбюджету на 2020 рік та внесенні змін до Бюджетного кодексу.
Модератор заходу – заступник директора – начальник управління доходів та фінансів виробничої сфери департаменту фінансів Миколаївської облдержадміністрації Світлана Кричевська приділила увагу проблемним питанням формування доходної та видаткової частини місцевих бюджетів, розповіла про традиційні та інтерактивні підходи до планування, акцентувала увагу на необхідності внутрішньої та зовнішньої комунікації для бюджетного планування.
Під час роботи учасники також розглянули такі питання: розвиток бюджетної системи, економічний зміст бюджету та його роль у розподільчих процесах, доходи ОТГ в умовах децентралізації та фактори впливу на конкретні види податків, зборів і платежів, основні аспекти формування та виконання видаткової частини місцевих бюджетів, ключові напрями організаційних, правових та міжбюджетних відносин між ОТГ, обласними та державними бюджетами.
Наприкінці заходу учасники підвели підсумки практикуму та обмінялись досвідом щодо формування місцевих бюджетів на наступний рік.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)