Уряд має вжити усі заходи для ефективного використання коштів субвенції на соціально-економічний розвиток громад, - Офіс Президента відповів АМУ

23 / Вересень, 2019
Керівник Офісу Президента України Андрій Богдан відповів на звернення Голови Асоціації міст України Віталія Кличка до Президента України щодо необхідності прискорення спрямування до місцевих бюджетів коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та коштів Державного фонду регіонального розвитку. Завантажити лист-відповідь.
У відповіді йдеться про те, що Кабінету Міністрів України запропоновано вжити всіх необхідних заходів, передбачених законодавством для забезпечення у якомога коротші строки прозорого, ефективного і цільового використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та коштів з ДФРР.
Також у листі Керівника Офісу Президента зазначено, що Уряд і місцеві органи влади отримали низку завдань, які, зокрема, стосуються підвищення якості автомобільних доріг, забезпечення населення якісними послугами, збереженню лісів та раціонального використання лісових ресурсів, стимулювання соціально-економічного розвитку та підвищення інвестиційної привабливості тощо.
 
Нагадаємо, у листі Голови Асоціації міст України йшлося про необхідність розблокування виділення громадам коштів, визначених у розпорядженнях Уряду:
- від 5.07.2019 №492-р «Про внесення змін до переліку інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, в тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2019 року»
- від 10.07.2019 №500-р «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій».
Ці кошти – 10 млрд грн - передбачені у Державному бюджеті України на 2019 рік і громади очікують їх отримання. Зволікання із спрямуванням цих грошей негативно позначиться на реалізації важливих для людей проєктів у громадах – будівництво і ремонт шкіл, дитсадків, доріг, вулиць і водогонів, облаштування медичних амбулаторій тощо.
 
Асоціація міст України продовжуватиме докладати зусилля для того, щоб кошти, передбачені громадам Державним бюджетом України на соціально-економічний розвиток, а також кошти з ДФРР надійшли у місцеві бюджети 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)